46'
33'

Ranđelović srušio Lučance

09.03.2019 Vojkan Andrejić

Ostavrio je i devetu pobedu za redom niški Radnički, dvadesetu u ovom prvenstvu, a pred izbaranicima Nenada Lalatovića „oružje je položila“ lučanska Mladost. U utakmici, koja nije bila na oko posebno lepa, nije bilo neizvenosti, pa se slobodno može reći da je ova utakmica za Nišlije iz kategorije rutinskih pobeda. Slobodan ulaz za gledaoce je izmamao veću posetu od uobičajene pa je ovaj susret posmatralo preko 5000 posmatrača.

Domaći fudbaleri u svom sastavu nisu mogli računati na najboljeg strelca lige, Nermina Haskića, ali je veoma dobro raspoložen za igru bio mladi reprezentativac Lazar Ranđelović, koji je danas bio najveća opasnost za gostujuću ekipu, a u 40. minutu, lepim pogotkom doneo pobedu svom timu.

Gosti iz Lučana su nastupili bez standardnih Pejovića, Tumbasevića, Pavlovića, Radivojevića i Bojića, pa Nišlije nisu mnogo strepeli od eventualnog preokreta.

Radnički je imao više od igre i, za razliku od ekipe Mladosti, stvorio nekoliko šansi iz kojih je mogao ubedljivije da savlada izbarnaike Nenada Milovanovića, pa se može zaključiti da Lučanci mogu biti zadovoljni postignutim rezultatom.

Čini se ipak da su obe ekipe mislima bile u sredu na Kup utakmicama koje im slede pa je to možda glavni razlog što je izostala veća borba za bode od viđene na ovoj utakmici.

U sledećem kolu Radnički gostuje narednog vikenda ekipi Zemuna.

RADNIČKI NIŠ – MLADOST 1:0 (1:0)