Ribnica nastavila da tone

Duel ekipa od koji je domaćin u seriji od tri vezana poraza, a gost u seriji od četiri uzastopne pobede zasluženo je pripao gostima iz Topole koji su tako produžili seriju trijumfa. U prva dva seta Ribnica nije mogla da parira razigranim pulenima Nevena Majstorovića koji su preko Vemića i Staševića imali idealan prijem, dok su u napadu razigrani bili Nadaždin, Bošnjak i mladi Bekrić.

"Musketari" su konstantno zaostajali, jurili prednost rivala, ali osim kapitena Todorovića skoro da nije bilo igrača raspoloženog za igru. Prava borba viđena je u trećem setu koji su domaći počeli odlučnije, razigrao se Kostić, Todorović odlično servirao i lucidnim potezima na mreži osvajao poene. Ribnica je imala vođstvo 20-12, činilo se da je sve gotovo, ali reakcija momaka iz Topole bila je prava. Za tili čas rezultat je izjednačen, čak je Karađorđe došao i do set lopti koje nije uspeo da realizuje, pa je upravo Todorović bio iks faktor domaćih da ovaj set reše u svoju korist. I umesto da to podigne kraljevački sastav, u četvrtom setu na terenu je igrao samo Karađorđe. Ušao je u igru kapiten Radović koji je sa nekoliko sjajnih akcija najavio slavlje gostiju. Brzo vođstvo 6-1 za Karađorđe samo se uvećavalo do konačnih 25-17. Ribnica nastavlja da tone!

Nastavljena serija poraza - Mladen Bojović korektor kraljevačke Ribnice u akciji

RIBNICA – KARAĐORĐE 1 – 3 (21 – 25, 22 – 25, 28 – 26, 17 – 25)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: T. Popović i Đ. Zelenović (obojica Kraljevo)

RIBNICA: Stefanović, Todorović 19 (2 bl, 2 as, 5 gr), Zubljić, Kostić 15 (2 as, 7 gr), Aleksić 3, Gajović 2 (1 bl), Miljković (libero), Čolović, Bojović 19 (2 as, 14 gr), Živanović Trener: M. Živanović.

KARAĐORĐE: Antić, Tanić, Radović 5 (1 bl), Vujović, Vemić 12 (3 bl, 1 as, 4 gr), Smiljanić (libero 2), Stašević (libero 1), Prišić, Šormaz 1 (4 gr), Stanić, Bošnjak 13 (7 bl, 1 as, 2 gr), Nadaždin 18 (5 bl, 2 as, 6 gr), Bojović 4 ( 2bl), Bekrić 11 (10 gr) Trener: N. Majstorović.