Ribnici od gotovog veresija

Posle dva uvodna poraza u šampionatu i samo jednog osvojenog boda, kraljevačka Ribnica je ugostila neugodan tim Niša koji je pred ovaj meč na kontu imao jednu pobedu. Gosti, u čijim redovima je zaigrao i rođeni Kraljevčanin i dete Ribnice Andrija Vilimanović na poziciji dizača, bolje su počeli meč. Stekli su blagu prednost od dva poena, ali serija grešaka Đokića i Mašulovića omogućila je Ribnici preokret 13-12 i prvi predah stratega gostiju Svetozarevića. Do narednog predaha takođe u režiji Dragana Svetozarevića, Ribnica je čuvala dva poena prednosti 19-17. Do kraja ovog dela igre blistao je Mladen Bojović preko koga su išli svi napadi Kraljevčana. Do vođstva domaćih 23-20, on je već imao 10 poena. Ribnica je iskoristila drugu set loptu i 11. poenom Bojovića povela u meču, 25-22. Na početku drugog seta opet bolji start gostiju i vođstvo od dva razlike. Kod rezultata 8-10, Bojović je napravio blok i onda vezao na servisu tri asa, uz blok Živanovića i novi prolaz korektora Ribnice, „musketari“ su napravili seriju 7-0 i stigli do vođstva 15-10. Kada je Buša as servisom smanjio prednost Ribnice na 17-14, tada je strateg domaćih Miloš Živanović prvi put pozvao igrače na mini predah. Do kraja ovog dela igre, Ribnica je rutinski sačuvala prednost,a Mladen Bojović sa novih 11 poena (ukupno 22) i as servisom realizovao prvu set loptu za 25-20 i vođstvo domaćih 2-0. Na krilima ovog brzog vođstva i realno dobre igre, puleni Miloša Živanovića su počeli i treći set, ovoga puta su brzo stekli dva poena prednosti i naterali goste da zatraže prvi predah. U ovom setu istakao se sa nekoliko lepih poteza kapiten domaćih Ivan Todorović. Ipak, gosti se nisu mirili sa takvim scenarijom. Vilimanović je zaigrao bolje, odmah su ga pratili Mašulović, Ozokoje i Radosavljević i Niš je preokrenuo 10-12. Ribnica se trgla, mladi Čolović je iznenadio sa par poena, a onda je Buša dobio crveni karton i Ribnica je prešla u vođstvo 13-12. Nije dugo potrajalo, jer su Ozokoje na servisu i Buša na mreži vratili Niš u igru 13-16. To je bio trenutak odluke u ovom delu igre, jer sve do kraja ovog seta bilo je u znaku Nišlija koji su nadigrali „musketare“ i vratili neizvesnost u susret, 19-25 i 1-2. Samopouzdanje gostiju je poraslo, bilo je evidentno da su tek uhvatili zamah. Vilimanović je odlično razigravao, počeli su veći učinak da imaju Mašulović i Radosavljević i Niš je poveo u četvrtom setu 5-10. Do kraja seta Ribnica nije postojala na terenu. Buša je igrao simultanku sa domaćima,a trener „musketara“ je šansu pružio Agatanoviću i Miljkoviću, koliko da osete barut superligaškog meča. Odluka je pala u taj breku, iako tako nije izgledalo na početku utakmice. Nišlije su opet imale blagu prednost, Ribnica je disala za vrat rivalu i bilo je jasno da će meč odlučiti jedna greška, jedna lopta. Mladen Bojović je preokrenuo rezultat u korist „musketara“, povela je Ribnica 12-10. Kraljevčani su došli do set lopte, prvu je Buša dobrim napadom oduzeo, a drugu sjajnim blokom Ozokoje nad Bojovićem. Buša je doneo meč loptu Nišlijama, Bojović napadom spasao. Onda još jedna meč lopta gostiju i ponovo Bojović siguran. Ribnicu je kod treće meč lopte gostiju spasao Todorović,a onda je Ribnica imala treću meč loptu, ali je Bojović promašio servis. Isto to je uradio Todorović kod četvrte meč lopte. Ribnica nije iskoristila ni petu meč loptu,a Nišlije su blokom Radosavljevića svoju četvrtu meč loptu pretvorile u vrednu pobedu 20-22 i 2-3.

Ni fantastičnih 39 poena nije pomoglo da se upiše prva pobeda - korektor Ribnice Mladen Bojović u akciji

RIBNICA – NIŠ 2 – 3 (25-22, 25-20, 19-25, 14-25, 20-22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: D. Rogić (Beograd) i N. Petrović (Kraljevo)

RIBNICA: Seizović 6 (2 sg), Stefanović, Ristović, Todorović 17 (6 sg), Agatonović, Aleksić 7 (1 as, 3 sg), Miljković, Kočović (libero), Čolović 5 (1 bl, 2 gr), Bojović 39 (4 bl, 5 as, 5 sg, 7 gr), Živanović 1 (bl) Trener: M. Živanović

NIŠ: Jeremić (libero 1), Mašulović 15 (5 bl, 3 gr), Đorđević (libero 2), Đokić 11 (2 bl, 3 gr), Radosavljević 10 (1 bl, 5 gr), Ozokoje 15 (5 bl, 1 as, 3 gr), Buša 27 (4 as, 5 sg, 5 gr), Vulović, Savić, Šarović, Kitanović, Vilimanović 6 (3 as, 1 bl, 3 gr), Avramović Trener: D. Svetozarević

Vojvodina Mozzart 3 : 1 Jedinstvo (SP)
Spartak (S) 3 : 0 Mladi radnik
Dubočica : Takovo
Crvena zvezda 3 : 0 SPD Radnički
Ribnica 2 : 3 Niš
Partizan Coptech : Karađorđe