17'
15'

Voša remizirala sa Čukaričkim

29.05.2020 fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 (1:0) protiv ekipe Čukaričkog, u 27. kolu Super lige Srbije. U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca na "Karađorđu", strelac za Vošu bio je Bojić u 13, dok je gol za Beograđane postigao Tedić u 76. minutu (p).

Prva prilika na utakmici je viđena u 11. minutu, kada je Vukadinović dobro prošao po levoj strani i šutirao sa sedam-osam metara iskosa, ali je Petrović odbranio. Međutim, samo dva minuta kasnije, Voša je ipak došla u vođstvo.

U šesnaestercu Čukaričkog, Čović je sjajno proigrao Vukadinovića, koji je izašao sam ispred Petrovića i šutirao, ali je golman Beograđana odbranio. Međutim, u nastavku akcije, Đorđević je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi se na pravom mestu našao Bojić i glavom prosledio loptu u mrežu.

Već u 22. minutu, lako je moglo biti 2:0 za crveno-bele. U šesnaestercu Čukaričkog, Topić se driblingom oslobodio jednog od gostujućih fudbalera i odigrao pas pred peterac, nakon čega je lopta došla do Vukadinovića, koji je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta otišla pored gola.

Od tog trenutka, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, da bi tek u 74. minutu Voša imala novu priliku. Ovoga puta, Topić je šutirao sa oko 18 metara, Petrović je odbranio, a lopta se potom odbila do Bojića, koji je takođe šutirao sa desetak metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Samo dva minuta kasnije, Čukarički je uspeo da dođe do izjednačenja. Posle kornera za gostujući tim, u šesnaestercu Vojvodine je nekoliko igrača pokušalo da dođe do lopte, a sudija Miloš Đorđić je procenio da je neko od crveno-belih igrao rukom, pa je dosudio penal za Beograđane. Jedanaesterac je sigurno izveo Tedić i izjednačio rezultat.

Do kraja meča, fudbaleri Vojvodine pokušavali su da dođu do novog vođstva, ali je i Čukarički koristio svaku priliku da dođe do preokreta. Ipak, prave šanse su izostale, pa je utakmica završena remijem.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević – Drinčić, Topić – Vukadinović, Bojić (od 83. Gemović), Čović (od 72. Stojković) – Mrkaić (od 63. Zukić).

Čukarički: Petrović – Tedić, N’Diaje (od 31. Vidosavljević), Kamenović (od 71. Stevanović), Puškarić – Zorić (od 52. Mićin), Ćirković, Šapić, Kovač – Birmančević, Vinsent (od 71. Ortiz).