Spartak Vojput
Rudar
Kikinda
Crvena Zvezda golom StoÅ”ljevića pobedila Novi Pazar!

RukometaÅ”i Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u ā€žÅ umicamaā€œ golom Mihajla StoÅ”ljevića sa devet metara na isteku vremena ā€“ 26:25 (13:14).

Trener Nenad Peruničić je imao velikih kadrovskih problema i na ovom meču. Laković i Dimić su zbog povreda van stroja, golman Ljubenović je odsustvovao zbog virusa, dok je Hercegovac na utakmici protiv Obilića slomio nos, pa će mirovati minimum naredne dve nedelje.

Utakmice crveno-belih veoma su uzbudljive ove sezone, Å”to se pokazalo iĀ u ā€žÅ umicamaā€œ. Intezivan meč, brz tempo, promene rezultata, efektni golovi i na kraju drama u finiÅ”u.

Zvezda se dva puta vraćala iz minusa i na kraju zasluženo izborila pobedu, čime je opravdala izreku da sreća prati hrabre.

Gosti su prvi doÅ”li do prednosti preko izdanka Zvezdine Å”kole, pivota Stefana Å aponjića (2:4), a Crvena zvezda strpljivo čekala svoju Å”ansu, koja je stigla u 20. minutu. Serija od četiri gola za +3 (12:9), da bi do isteka prvih trideset minuta doÅ”lo do joÅ” jedne promene rezultata. Zvezda je igrala sigurno, jednostavno, nalazila jednostavna reÅ”enja, Ivan Horvat je uneo veliku dozu energije u Zvezdinu igru, stvarao viÅ”ak, Ljubojević bio nepogreÅ”iv sa krila, ali su stali crveno-beli i dozvolili protivniku da iskoristi greÅ”ke, pa je seriju od četiri gola Pazaraca iskoristio Å aponjić za 13:14 na kraju prvog poluvremena.

I u uvodnim minuta drugog dela je nastavljena serija gostiju, Slavuljica i Å aponjić, tandem iz pančevačkog Dinama, donose najveću prednost svom timu ā€“ 13:16. Tokom većeg dela drugog poluvremena novi superligaÅ” je imao vođstvo, Zvezda bila prinuđena da juri rezultat, uspevala da koristi igrača viÅ”e, a u 45. minutu na scenu stupa heroj utakmice, StoÅ”ljević. Tri vezana gola za izjednačenje (21:21), zatim opet Novi Pazar stiže do dva gola prednosti, da Bugarinović i nepogreÅ”ivi StoÅ”ljević doneli Zvezdi prvu prednost nakon skoro 30 minuta igre ā€“ 25:24. Naivno su primili gol crveno-beli, Kaltak je iznednačio, a Zvezda imala poslednji napad.

Nisu uspeli da organizuju napad za pobedu izabranici Nenada Peruničića i činilo se da će joÅ” jednom remizirati, ali StoÅ”ljević je držao ključeve pobede u rukama. Ostao je samo da izvede deveterac nakon faula, vreme je isteklo, a Mihajlo StoÅ”ljević pogodio sam gornji ugao gola Gemaljevića za četvrtu pobedu Crvene zvezde ā€“ 26:25.

Velika borba, velika želja oslabljene Crvene zvezde da nadoknade gubitak boda protiv Obilića se na kraju isplatila.

Najefikasniji su bili Ljubojević, Bugarinović i StoÅ”ljević sa po 5 golova, dok je na drugoj strani Å aponjić postigao sedam golova.

Crvena zvezda se nalazi na deobi 4. mesta na tabeli zajedno saĀ protivnikom Novi Pazarom i Mokrom Gorom sa 10 bodova, pa gubitak pobede protiv Obilića sada ima dodatnu težinu. U narednom kolu Zvezda dočekuje fenjeraÅ”a, Slogu iz Požege.

Crvena zvezda ā€“ Novi Pazar 26:25 (13:14)

Beograd, dvorana: Å umice. Gledalaca: 600. Sudije: MiloÅ” Jevtić i ĐorÅ”e Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Crvena zvezda 1 (1), Novi Pazar 2 (1). Isključenja: Crvena zvezda 2, Novi Pazar 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA:Ā ÄŒolović, PeÅ”ić 2, Horvat 2, Lazić, M. Nikolić, N. Nikolić 1, Tufegdžić, Ljubojević 5, Bugarinović 5, Panić, Radisavljević, Popović 2, Đorđijević 3, Rajičević 1, Jovanović, StoÅ”ljević 5. Trener:Ā Nenad Peruničić

NOVI PAZAR:Ā Gemaljević, Žujović 1, Ugljanin, Sefović, CrnovrÅ”anin, Ćosović, Al. Mekić, Ah. Mekić, Međedović, Rakić 5, Kaltak 6, Grujičić, Slavuljica 5, Å aponjić 7, MiloÅ”ević, Radivojević 1. Trener:Ā Nedeljko Matić