Crvena Zvezda golom Stošljevića pobedila Novi Pazar!

Rukometaši Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u „Šumicama“ golom Mihajla Stošljevića sa devet metara na isteku vremena – 26:25 (13:14).

Trener Nenad Peruničić je imao velikih kadrovskih problema i na ovom meču. Laković i Dimić su zbog povreda van stroja, golman Ljubenović je odsustvovao zbog virusa, dok je Hercegovac na utakmici protiv Obilića slomio nos, pa će mirovati minimum naredne dve nedelje.

Utakmice crveno-belih veoma su uzbudljive ove sezone, što se pokazalo i u „Šumicama“. Intezivan meč, brz tempo, promene rezultata, efektni golovi i na kraju drama u finišu.

Zvezda se dva puta vraćala iz minusa i na kraju zasluženo izborila pobedu, čime je opravdala izreku da sreća prati hrabre.

Gosti su prvi došli do prednosti preko izdanka Zvezdine škole, pivota Stefana Šaponjića (2:4), a Crvena zvezda strpljivo čekala svoju šansu, koja je stigla u 20. minutu. Serija od četiri gola za +3 (12:9), da bi do isteka prvih trideset minuta došlo do još jedne promene rezultata. Zvezda je igrala sigurno, jednostavno, nalazila jednostavna rešenja, Ivan Horvat je uneo veliku dozu energije u Zvezdinu igru, stvarao višak, Ljubojević bio nepogrešiv sa krila, ali su stali crveno-beli i dozvolili protivniku da iskoristi greške, pa je seriju od četiri gola Pazaraca iskoristio Šaponjić za 13:14 na kraju prvog poluvremena.

I u uvodnim minuta drugog dela je nastavljena serija gostiju, Slavuljica i Šaponjić, tandem iz pančevačkog Dinama, donose najveću prednost svom timu – 13:16. Tokom većeg dela drugog poluvremena novi superligaš je imao vođstvo, Zvezda bila prinuđena da juri rezultat, uspevala da koristi igrača više, a u 45. minutu na scenu stupa heroj utakmice, Stošljević. Tri vezana gola za izjednačenje (21:21), zatim opet Novi Pazar stiže do dva gola prednosti, da Bugarinović i nepogrešivi Stošljević doneli Zvezdi prvu prednost nakon skoro 30 minuta igre – 25:24. Naivno su primili gol crveno-beli, Kaltak je iznednačio, a Zvezda imala poslednji napad.

Nisu uspeli da organizuju napad za pobedu izabranici Nenada Peruničića i činilo se da će još jednom remizirati, ali Stošljević je držao ključeve pobede u rukama. Ostao je samo da izvede deveterac nakon faula, vreme je isteklo, a Mihajlo Stošljević pogodio sam gornji ugao gola Gemaljevića za četvrtu pobedu Crvene zvezde – 26:25.

Velika borba, velika želja oslabljene Crvene zvezde da nadoknade gubitak boda protiv Obilića se na kraju isplatila.

Najefikasniji su bili Ljubojević, Bugarinović i Stošljević sa po 5 golova, dok je na drugoj strani Šaponjić postigao sedam golova.

Crvena zvezda se nalazi na deobi 4. mesta na tabeli zajedno sa protivnikom Novi Pazarom i Mokrom Gorom sa 10 bodova, pa gubitak pobede protiv Obilića sada ima dodatnu težinu. U narednom kolu Zvezda dočekuje fenjeraša, Slogu iz Požege.

Crvena zvezda – Novi Pazar 26:25 (13:14)

Beograd, dvorana: Šumice. Gledalaca: 600. Sudije: Miloš Jevtić i Đorše Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Crvena zvezda 1 (1), Novi Pazar 2 (1). Isključenja: Crvena zvezda 2, Novi Pazar 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 2, Horvat 2, Lazić, M. Nikolić, N. Nikolić 1, Tufegdžić, Ljubojević 5, Bugarinović 5, Panić, Radisavljević, Popović 2, Đorđijević 3, Rajičević 1, Jovanović, Stošljević 5. Trener: Nenad Peruničić

NOVI PAZAR: Gemaljević, Žujović 1, Ugljanin, Sefović, Crnovršanin, Ćosović, Al. Mekić, Ah. Mekić, Međedović, Rakić 5, Kaltak 6, Grujičić, Slavuljica 5, Šaponjić 7, Milošević, Radivojević 1. Trener: Nedeljko Matić