Ranilović
Žabare

Tri isključenja u Zagorici

05.04.2015 Nikola Zagorica

Solidna partija Zagoričana pred svojim navijačima na terenu izuzetno teškom za igru nije bila dovoljna za pobedu protiv vrlo motivisanih i prilično pojačanih Božuraca. U 15. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola Sloga - Jasenica 0:1. Prvu ozbiljniju akciju izveli su domać u 8. minutu. V.Petrović je proigrao Č.Petrovića, a ovaj sa 10-ak metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Gosti su uzvratili preko Vesića, čiji je udarac sa 20-ak metara zaustavio N.Jelesijević. Najbolju priliku u prvom delu igre imali su domaći. Marko Jelesijević je tukao sa 15 metara,a njegov prezimenjak na golu gostiju odlično intervenisao.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenjea, podizanje tenzija i mnoštvo neopreznih startova, što je rezultiralo sa tri isključenja. Gosti su postigli pogodak u 56. minutu. Radosavljević je izveo korner, a Lukić glavom sa 10-ak metara savladao domaćeg golamana N.Jelesijevića. Priliku za gol fudbaleri Jesenice imali su u 63. minutu, ali je udarac glavom Ratinca sjajno odbranio Jelesijević. U 75. minutu delioc pravde je  drugim žutim kartonom "nagradio" Stevanovića i Čolića zbog nastavljanja sukoba nakon sudijskoj zvižduka. Nezadovoljan odlukama glavnog sudije, Dimitrijević je verbalno napao arbitra, a režiser, producent i glavni glumac ovog filma u Zagorici,  mu pokazao put u svlačionicu. Najbolju priliku za izjednačenje domaći su imali u 88. minutu. M.Jelesijević je šutirao 10-ak metara iskosa sa desne strane, a njegov prezimenjak na golu gostiju fenomenalnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Sloga (Zagorica) - Jsenica (Božurnja) 0:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat:Tomislav Šišmanović (Masloševo). Sudija: Milan Milovanović, pomoćnici: Stefan Zujalović i Petar Sretenović (svi iz Aranđelovca). Strelac: Lukić u 55. minutu za Jasenicu. Žuti kartoni: Ćosić, V.Petrović, Ivanović (Sloga) B.Petrović (Jasenica). Crveni kartoni: Dimitrijević, Milan Stevanović (drugi žuti) (Sloga), Čolić (drugi žuti) (Jasenica).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Ćosić, Milan Stevanović, Jovanović, Lekić (od 56.Ivanović), J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Ma.Jelesijević.

Jasenica: Mi.Jelesijević, Čolić, Rakić, Gojković, Jevremović, Vesić, B.Petrović, Peričić (od 72. Radošević), Ratinac, Radosavljević, Lukić.