32'
26'
Čumić dao dva gola za tri minuta i odveo Radnički ka pobedi

Radnički Inđija Sledi duel sa Partizanom u Beogradu; foto: Vanja Keser

Uz dosta muke savladao je Radnički tim Inđije na svom terenu, a baš kao i u prošlom meču na "Čairu" niški sastav je do pobede vodio Nikola Čumić. Mladi reprezentativac Srbije postigao je dva gola u uvodna četiri minuta drugog poluvremena, od čega je jedan bio iz penal, a utakmica 24. kola Superlige završena je sa 2:1.

Čitavo prvo poluvreme proteklo je bez golova, mada je u 26. minutu Stefan Mihajlović imao priliku da postavi 1:0, preko penala. Ipak, golman gostujućeg sastava Miloje Preković je to odbrano.

Tako je poluvremenu na semaforu stajalo 0:0, ali se to promenilo odmah po povratku fudbalera na teren, u 46. minutu. Ponovo je sudija procenio da su fudbaleri Inđije skrivili penal., a ovog puta loptu je na belu tačku postavio Čumić i pogodio, za 1:0.

Svega tri minuta kasnije pozajmljeni igrač grčkog Olimpijakosa duplirao je vođstvo svoje ekipe.

Rezultat 2:0 održao se sve do 65. minuta, kada je pogodio iskusni Brana Ilić.

Ekipa sa "Čaira" je zadržala 6. poziciju u Superligi, s tim što sada zaostaje za petoplasiranim Čukaričkim četiri boda, pošto je tim sa Banovog brda poražen u ovom kolu.

U narednom kolu, koje se igra sledećeg vikenda, Radički će gostovati Partizanu u Beogradu.