Inđija Toyo Tires
Metalac
FAP - Jedinstvo (Ub) 2:2
18.08.2008 Denis Šarak

Fudbaleri FAP-a su na debitanstkoj utakmici u srpskoj ligi, pred oko 750 gledalaca remizirali su sa ekipom Jedinstva sa Uba, koja je uz dosta sreće stigla do boda.  Od samog starta FAP je atakovao. Prvu priliku propustio je Novaković u 12. minutu, zatim je Vladan Luković u 19. minutu šutirao pored gola, da bi gosti iz jedne polukontre pogodili spoljnji deo mreže gola FAP-a preko Jovanovića. U 28. minutu slobodan udarac sa leve strane izvodi Vidoje Luković, a Ostojić glavom loptu šalje iza leđa golmana Zekovića za prednost FAP-a od 1:0.
Samo što je počelo drugo poluvreme „kamiondžije“ su mogle do prednosti od 2 gola. Novaković je odlično centrirao sa desne strane, a mladi Gukić glavom je loptu prebacio preko praznog gola. Opet je FAP imao dobru priliku preko Vidoja Lukovića, koji je šutirao sa preko 20 metara, ali lopta je otišla za malo pored gola. I staro dobro pravilo koje važi u fudbalu, da se promašene šanse kažnjavaju, pokazalo se i na ovoj utakmici. Gosti su izveli dobru polu kontru. Ljubičić je odlično probio po desnoj strani uputivši centaršut prema Anđiću, kome nije bilo teško da loptu sprovede u prazan gol za 1.1. Od tog trenutka igrači FAP-a opet kreću žešće ka golu gostiju i u 72.  minutu dolaze do nove prednosti preko Vladana Lukovića, koji je solo prodorom prošao pored 3 igrača gostiju i sa 5 metara topovskim šutem pogodio donji desni ugao golmana Jedinstva, Zekovića.  Opet FAP ima dobru priliku pet minuta kasnije, ali opet Gukić ima slabu realizaciju. U 74. minutu gosti ostaju sa igračem manja pošto je Rakić zaradio drugu javnu opomenu, a osam minuta pre kraja utakmice hladan tus za domaćina. Ristić je sa oko trideset metara iz kosa lobovao Jojevića na golu i poravnjao rezultat na 2:2. Do kraja FAP je krenuo na sve ili ništa. Igrači Jedinstva dobro su se branili, a za malo su mogli da ostanu bez boda u poslednjim trenutcima nadoknade, kada je Igor Bjelić na iznenađenje svih prisutnih šutirao sa pet metara pored gola Jedinstva.

Priboj - Gledalaca: 750. Sudija: Srđan Minić(Rača). Strelci: Ostojić u 28. i Vladan Luković u 72. minutu za FAP, a Anđić u 60. i Ristić u 82. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Kruškonja i Ostojić (FAP), Jovanović, Rakić (Jedinstvo). Crveni karton: Rakić (Jedinstvo) u 74. minutu.
FAP:  Jojović, Slatina (Bjelić), Vidoje Luković, Stanić, Šalipur B., Kruškonja, Novaković, Ostojić, Gukić (Luinović), Komaric a(Džulović) i Vladan Luković.
Jedinstvo: Zeković, Mijailović (Pavić), Leontijević, Rakić (Anđić), Gavrilović, Svetković, Ristić, Babić, Janković, Jovanović i Ljubičić.