Sremčica
Stepojevac Vaga
Pobeda plavo-belih protiv komšija
15.11.2020 OFK Beograd

Nakon četiri vezana poraza došla je i pobeda! Trijumf je zabeležen nad komšijskom Zvezdarom koja se pokazala kao jak rival. OFK Beograd - FK Zvezdara 2-1 (2-0).

Velika je šteta što gledaoci nisu mogli da prisustvuju ovom meču. Viđeno je pregršt dobrih šansi sa obe strane, a nadigravanje i borba za svaku loptu nije prestajala tokom celog meča.

Ofkovci su startovali lošije. U prvih pola sata igre gosti su imali terensku inicijativu. Ipak, u preostalom delu prvog perioda igre naši igrači su preuzeli "konce u svoje ruke" i postigli dva prelepa gola posle izgrađenih akcija. Asistent je bio Bogdanović, a egzekutori su bili Ahmetović u 37. i Babović u 42. minutu utakmice.

Drugo poluvreme su ponovo bolje otvorili igrači Zvezdare. Imali su u tom periodu nekoliko dobrih napada. Ubrzo se konsoliduju i naši redovi i premeštamo težište igre na polovinu gosta, te stvaramo izgledne prilike za gol.

U 75. minutu igrači u crveno-crnim dresovima postižu jedini pogodak na ovoj utakmici i dolazimo do neizvesne završnice. U tom periodu igre, Babović propušta da pogocima kruniše dva zicera. Igrači sa Bulbuldera opasno prete u nekoliko situacija, ali, nakon četiri minuta sudijske nadoknade, krajnji rezultat ostaje u korist plavo-belih. OFK Beograd - FK Zvezdara 2-1!

Do kraja polusezone ostala su još dva kola. Naredne subote od 10 sati gostujemo u Velikim Crljenima, a zatim dočekujemo ekipu sa Dorćola.