Donji Kopaonik
Sloga (Ć)
FUD pobedio 13. April iz Lomnice

FK FUD - (foto: facebook)

U 18. kolu Prve rasinske okružne lige ekipa FUD-a je dočekala ekipu 13. April iz Lomnice. Igrači FUD-a su krenuli silovito i već u 4. minutu imali izglednu priliku kada je Pavlović odlično uočio Milivoja Nikolića, proigrao ga, a on šutirao veoma slabo. U 9. minutu gosti su se opravdano bunilu, kada je posle kontra napada drugi pomoćni sudija Milica Poljaković signalizira nedozvoljenu poziciju, a glavni sudija zaustavio obećavajuću kontru gostiju.

Domaći fudbaleri su tražili od sudije da svira penal u 30. minutu, kada Milivoje Nikolić odlično prolazi po krilu i biva oboren u šesnaestercu gostiju, ali sudija na tu sugestiju domaćih je ostao nem.

U drugom poluvremenu igrači FUD-a su nastavili sa atacima na gol protivnika i u 57. minutu u šesnaestercu ponovo biva oboren Nikolić, a ovoga puta sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Siguran sa penala bio je Minić za 1:0. Gosti su takođe od glavnog sudije tražili penal u 76. minutu zbog navodnog igranja rukom jednog od igrača domaćih. Od 76. minuta gosti su igrali sa dva igrača manje, jer je sudija najpre zbog dva žuta kartona isključio Dacića, a zatim je i Ilić dobio direktan crveni karton zbog prigovora. Ilić je prilikom izlaska sa terena uputio niz pogrdnih reči, a pritom je i pljunuo u pravcu glavnog sudije Stojanovića. Do kraja meča FUD je iskoristio brojčanu prednost na terenu i postigao još jedan pogodak u 85. minutu. Nakon ubačene lopte Čalovejića u peterac gostiju, Luković je rezantno šutirao a golman gostiju je kratko odbio loptu, koju je isti igrač nakon drugog šuta smestio iza leđa golmana Radovanovića za konačnih 2:0.

FUD - 13. April 2:0 (0:0)

Brus - Gradski stadion. Sudija: Dušan Stojanović ( Kruševac). Strelci:  Minić u 55. minutu, Lukoviću 85. Minutu. Žuti kartoni: Milošević (13. April). Crveni kartoni: Dacić, Ilić (13. April).

FUD: N. Jovanović, Calovejić, Jelić, Mitrović, Pavlović, Simić, Luković, N. Nikolić (M. Colić), Minić, M. Nikolić (Vuković), Vracarević.
13. April: Radovanović, Đokić, Anđanin, Milošević, Ilić, Živanović, Drenovac, Obradović, Savić, Dacić,   Ljubodagović.