SLS: Javor Matis - Vojvodina 2:1
13.09.2020 FK Vojvodina

U sedmom kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine su danas izgubili rezultatom 2:1 od ekipe Javor Matisa u Ivanjici.Ā Meč se igra bez prisustva gledalaca.

Ā

UĀ 6. minutu Čović je Å”utirao sa oko 30 metara, ali je lopta otiÅ”la pored gola. par minuta kasnije slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 30 metara je izveo Drinčić, ali je Lazović odbranio. U 14. minutu posle sjajne akcije Vojvodine, Andrić je centrirao sa desne strane, a Zukić uputio udarac iz prve sa oko 15 metara, ali je lopta otiÅ”la nekoliko centimetara iznad prečke. Nakon toga slede dve povoljne prilike prvo Jevtića u 18. minutu, ali je lopta otiÅ”la visoko preko gola i Šćepanovića u 23.Ā minutu sa oko 15 metaraĀ  Å”utira, ali je Simić uhvatio loptu.

Nakon inicijative Vojvodine ekipa Javora u 33. minutu stiže do prednosti.Ā Posle centarÅ”uta Jevremovića iz kornera, udarac glavom je uputio PiŔčević i doveo svoj tim u vođstvo. UĀ  37. minutu Drinčić je Å”utirao sa oko 25 metara, Lazović je odbranio, a na loptu je potom natrčao Vukadinović, ali je sa tri metra promaÅ”io čitav gol. Poslednju priliku da poravna rezultat u prvom delu igre imao je Ćović, posle centarÅ”uta Andrića sa desne strane, udarac glavom sa oko pet metara je otiÅ”aoĀ preko gola.

Početkom drugog poluvremena u timu Vojvodine, izvrÅ”ena je trostruka izmena: izaÅ”li su Mladen Devetak, Dejan Zukić i Momčilo Mrkaić, a uÅ”li Stefan Đorđević, Aranđel Stojković i Miodrag Gemović. U 49. minutu zbog prekrÅ”aja nad Bralićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Luka Luković. U 59. minutu u kontranapadu Vojvodine, Vukadinović je lepo dodao loptu do Bojića, koji je Å”utirao sa oko 15 metara, ali je Lazović odbranio.

U 61. minutu Tanko je glavom poslao loptu u Å”esnaesterac ka Lukoviću, koji je izaÅ”ao sam ispred Simića i povisio prednost svog tima na 2:0. Nakon toga u 63. minutu izvrÅ”ena je prva izmena i u timu Javora: izaÅ”ao je Lazar Nikolić, a uÅ”ao Nemanja Mladenović. Par minuta kasnije posle centarÅ”uta Tanka, Saničanin je glavom zahvatio loptu, koja je potom doÅ”la do Lukovića, a on je Å”utirao sa oko sedam metara, ali je Simić odbranio.

U 67. minutu izvrÅ”ena je i četvrta izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je SiniÅ”a Saničanin, a uÅ”ao Bogdan Mladenović.Ā Zbog prekrÅ”aja nad Stojkovićem na oko 40 metara od gola domaćina, žuti karton u ekipi Javora u 72. minutu dobio je Vanja Zvekanov. U 74. minutu Bogdan Mladenović je Å”utirao sa oko 30 metara iskosa, ali je lopta otiÅ”la daleko van okvira gola. Zbog prekrÅ”aja nad RuÅ”evićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine u 79. minutu dobio je Slavko Bralić.

U 81. minutu posle centarÅ”uta Vukadinovića sa leve strane, neko od igrača Javora je glavom zahvatio loptu, koja je potom doÅ”la do Bogdana Mladenovića, a on je uputio volej-udarac sa desetak metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otiÅ”la van okvira gola. Nakon toga, zbog odugovlačenja prilikom vraćanja lopte u igru, žuti karton u ekipi Javora dobio je Đorđe Lazović. U 85. minutu izvrÅ”ena je i peta izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Miljan Vukadinović, a uÅ”ao Novica Maksimović.

Drinčić je uĀ 86. minutuĀ Å”utirao sa oko 25 metara, ali je Lazović odbranio. U sledećem napadu, posle centarÅ”uta sa desne strane, Bralić je uputio udarac glavom, Lazović je odbranio, a potom je Bojić natrčao na loptu i Å”utirao sa tri metra iskosa, ali je lopta otiÅ”la van okvira gola. U 94. minutu posle centarÅ”uta Andrića, Jevtić je glavom izbio loptu, koja je potom doÅ”la do Bojića, a on ju je dodao do Bogdana Mladenovića, koji je Å”utirao sa desetak metara, ali je lopta otiÅ”la van okvira gola. Vojvodina je smanjila na 2:1 u 95. minutu posle dubinskog pasa u Å”esnaesterac Javora, Bralić je glavom dodao loptu do Bojića, koji je Å”utirao sa oko 22-23 metra i smanjio rezultat koji je bio i konačan rezultat meča u Ivanjici.

Javor Matis: Lazović ā€“ Maričić, Jevremović, PaviÅ”ić, Jevtić ā€“ PiŔčević, Zvekanov ā€“ Nikolić, Mladenović, Luković ā€“ Tanko.

Vojvodina: Simić ā€“ Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak ā€“ Drinčić, Zukić ā€“ Bojić, Čović, Vukadinović ā€“ Mrkaić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Javor Matis Vojvodina