64'
61'
Voša remizirala sa Javorom
26.10.2019 FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 2:2 (2:1) protiv ekipe Javora, u 13. kolu Super lige Srbije. Pred oko 2.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu bili su Veselinović u trećem i Bojić u 44, dok su golove za goste postigli Petković u 19. i Zvekanov u 72. minutu.

Vojvodina je povela već u trećem minutu. Nakon nabačene lopte pred gol Javora, neko od gostujućih igrača ju je izbio van šesnaesterca, ali je ona došla samo do Veselinovića, koji je šutirao i poslao je u dalji desni ugao golmana Lazovića.

Javor je mogao da uzvrati već u osmom minutu, kada je Kuveljić prošao po levoj strani i odigrao pas do Petkovića, koji je šutirao sa desetak metara, ali je Rockov odbranio. Međutim, u 19. minutu, Ivanjičani su ipak došli do izjednačenja.

Posle kornera koji je izveo Maričić, na drugoj stativi je loptu dočekao Petković i glavom je sproveo u mrežu.

Ipak, već pred kraj prvog poluvremena, crveno-beli su opet došli do prednosti. Veselinović je izneo loptu na polovinu rivala i proigrao Stojkovića, koji je sa desne strane uputio oštar pas u peterac, a tamo je na pravom mestu bio Bojić i sa dva-tri metra prosledio loptu u mrežu.

U nastavku meča, Vojvodina je imala veći posed lopte i češće napadala, ali u 72. minutu, gosti su još jednom došli do izjednačenja. Zvekanov je iskoristio dobar kontranapad svog tima i preciznim udarcem sa oko sedam-osam metara postigao pogodak za tim iz Ivanjice.

Od tog trenutka, Voša je još agilnije pokušavala da dođe do novog gola, ali su se gosti uspešno branili i nisu dozvolili crveno-belima da postignu i treći pogodak na utakmici. Rezultat je ostao 2:2, pa su tako oba tima osvojila po bod.

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Topić – Đuričin (od 64. Gemović), Bojić, Nešković (od 73. Zukić) – Matić (od 68. Nikolić).

Javor: Lazović – Jevremović, Kuljević, Piščević, Maričić – Kolaković, Pavišić, Petković (od 93. Jovanović), Mrkaić (od 94. Milošević) – Amanović, Cuckić (od 70. Zvekanov).

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Vojvodina Javor Matis