Drugi žuti karton
Miloš Vranjanin 6
35'
U Nišu bez iznenađenja

Fudbaleri Radničkog pobedom su otvorili novu sezonu. Nišlije su na praznom Čairu savladale Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 3:0.

Izabranici Radoslava Bataka bili su bolji rival od novajlije u ligi tokom svih 90 minuta i zasluženo su osvojili tri boda u prvom kolu Superlige Srbije.

Prvi pogodak postigao je štoper Marković u 22. minutu, kada je samo sproveo loptu u mrežu nakon odličnog centaršuta Pantelića. Na 2:0 je povisio mladi Mitrović u 45. minutu posle solo-akcije, a konačan rezultat postavio je defanzivac Metalca Anđelković u 72. minutu. On je dao autogol, kada je pokušao da interveniše ispred Kasalice, posle oštrog centaršuta Gavrića.

Mogli su domaći da ubedljivije trijumfuju, ali je Stojiljković u 80. minutu pogodio prečku.

Metalac je od 35. minuta igrao sa desetoricom na terenu, pošto je Vranjanin dobio dva brza žuta kartona zbog oštrih startova.

Radnički je nastupio u sastavu: Ristić, Aksentijević, Stevanović, Marković, Letić, Mitrović (od 79.Petrović), Pejović, Živković (od 46. Subotić), Pantelić (od 86.Spasić), Gavrić (od 79.Stojiljković), Kojić (od 69.Kasalica).

Radoslav Batak, Radnički:

- Pre svega moram da pohvalim ekipu Metalca. Igraju lep fudbal i mislim da će biti tvrd orah za svaku ekipu u nastavku sezone, pogotovo u Gornjem Milanovcu. Gledali smo njihove pripremne mečeve i znali smo da su ekipa koja voli da počinje igru od golmana i da vole da se nadigravaju. Dobro smo ih izanalizirali i nisu nas iznenadili. Hoću na kraju da kažem da sam jako srećan što imam ovakve momke u svojoj ekipi. Oni su posle samo 15 dana priprema uspeli da večeras iznensu veliki teret i odigraju takmičarski meč na visokom nivou. Nas već u sredu očekuje utakmica protiv Crvene zvezde u gostima. Da ne bi smo došli u situaciju da se neko povredi moraćemo da rotiramo i sigurno ću promeniti četiri do pet igrača za tu utakmicu. Spremamo se dobro, uigravamo se u hodu i mislim da je pred nama dobra sezona.

Žarko Lazetić, Metalac:

- Čestitam Radničkom na fer igri i pobedi. Utakmica je bila baš obakva kakvu smo očekivali. Moji momci su pokušali da se nadigravaju i da se bore i radili su to u onoj meri u kojoj su mogli. Ja im čestitam na odnosu. Okrećemo se nastavku sezone, jer nam sledi zaista zgusnut raspored u narednih desetak dana.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Radnički (N) Metalac