Zmaj

Šumadinac iz Bečmena preokretom došao do pobede

30.03.2018 Bojan Koturović

Odloženo 16. kolo Prve beogradske lige, grupa A odigrano je u četvrtak 29. marta sa početkom u 16 časova. Šumadinac iz Bečmena dočekao je na svom terenu ekipu Studentski grad iz Beograda.

Domaćin je već u 15. minutu skrivio penal,a siguran sa bele tačke bio je Stevanović Nikola. Studentski grad je poveo sa 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi sa obe strane.

Drugo poluvreme domaćin je krenuo nešto oštrije. Prošlo je samo tri minuta od ulaska Tadić Slobodana u igru, isti igrač je postigao gol u 57. minutu na odličnu asistenciju sa pola terene Marković Stefana. Imali su i gosti nekoliko šansi ali je golman Šumadinca odlično intervenisao.Igrao se 77. minut kada je posle asistencije Markovića i šutom Tadić Slobodana sa šesnaest metara Šumadinac poveo sa 2:1.

Veoma važna pobeda Šumadinca, koji se nalazi u zoni ispadanja. Studentski grad je ovim porazom umanjio šanse da se domogne prvog mesta. Već u nedelju Šumadinac gostuje ekipi Institut iz Zemun Polja, a Studentski grad dočekuje Poštara Zvezdara.

Šumadinac (Bečmen) - Studentski grad (Beograd) 2:1 (0:1)

Igralište u Bečmenu. Gledalaca:30. Glavni sudija: Lazaervić Marko 6,5. Strelci: Tadić Slobodan 2 (Šumadinac), Stevanović Nikola (Studentski grad). Žuti kartoni: Mileusnić, Jovanović, Tadić Nikola, Marković, Lazarević (Šumadinac), Jovanović, Stevanović, Timotijević (Studentski grad). Igrač utakmice:Tadić Slobodan (Šumadinac).

Šumadinac: Milojević 7, Nikolić 6,5, Mileusnić 7, Tadić Nikola 7, Stojkoski 6,5, Jevtić 7, Alimović 6 (od 54. min. Tadić Slobodan 7,5), Marković 7, Lazarević 6 (Živković - ), Jovanović 6, Rama 6,5 (Poznanić - ).

Studentski grad: Bojović 5,5, Petrović Aleksandar 6, Timotijević 6, Mićanović 6 (Bjelica - ), Jovanović 6, Trifunović 6, Petrović Igor 6 (Stanković - ), Stevanović 7, Paštar 6,5 (Jovičić - ), Ivanović 6, Adamović 6.