Morava (K)
Stevan Nešticki
Moravac
Prva Niška liga: Jedinstvo (GM) - Budućnost (P)

Prvi meč ove sezone fudbaleri Jedinstva odigrali su na svom renoviranom stadionu u Gornjem Matejevcu protiv Budućnosti iz Popovca.  Nedelju dana nakon prvog poraza u Gornjem Komrenu od tamošnje ekipe Omladinca došlo je vreme za prvi ovosezonski meč kod kuće i prve bodove, takode je i ekipa Budućnosti u prvom meču poražena od Alumunijuma na svom terenu rezultatom 4:5 i tražiće svoju šansu za prve bodove.
Uz prisustvo oko 100-ak navijača, uglavnom meštana sela Gornji Matejevac, sam start utakmice proticao je u presing igri gostiju koji već u 8. minutu dolaze do ozbiljnije prilike i iz malo sumnjive situacije, iz mogućeg ofsajda postižu prvi pogodak. Takva igra nastavlja se i nakon prvog gola, Budućnost nastavlja da stvara izgledne prilike i u 15. minutu dobijaju prekršaj na samoj ivici šesnesterca. Nakon izvodjenja slobodnog udarca, lopta pogadja jednog od igraca Jedinstva, vara golmana i odlazi u mrežu za 0:2.
Nakon drugog gola gosti se povlače i bunker igrom rutinski privode prvo poluvreme kraju.

U drugom delu, videli smo sasvim drugaciju igru u kojoj domaći tim počinje ozbiljnije da preti i več u 58.  minutu posle jednog od sjajnih centaršuta i velike gužve u šesnestercu lopta nekako pada na nogu centarforu Jedinstva koji uspešno realizuje priliku i smanjuje prednost gostiju na1:2. Do kraja utakmice možemo izdvojiti još nekoliko ozbiljnih prilika domaćina, a posebno poslednju priliku u nadoknadi vremena koju nisu iskoristili. Što se tiče gostujuće ekipe u drugom poluvremenu su bili potisnuti i uspeli su da zaprete samo jednom kontrom koju jedan od igrača nije iskoristio, iako je imao priliku 1 na 1 sa golmanom Jedinstva. Sve u svemu zanimljiv meč, posebno u drugom poluvremenu, sa malo prekršaja i bez grube igre, a uz solidno odraden posao sudije.

Fudbal Fudbal Prva Niška liga Jedinstvo Budućnost (P)