Crnjani pobedili ali se ispromašivali
24.03.2024 Dragan Pejić

Goran Vlaučin, golgeter ''Budućnosti'' (foto: Dragan Pejić)

Kao što se objektivno i očekivalo lokalni derbi Crnja - Kozarci je pripao domaćinu rezultatom 2:0, no s obzuirom na situaciju na terenu, realan odnos snaga i broj stvorenih stopostotnih šansi rezultat je mogao biti i neuporedivo ubedljiviji! Crnjani su bili apsolutno nadmoćni, ceo tim je igrao odlično ali u završnici više nego jalovi. Čak i igrač Goran Vlaučin koga ćemo zbog dva postignuta gola proglasiti igračem utakmice, je promašio nekoliko stopostotinih šansi a u situacijama kada je bio saplitan, vučen i udaran nije hteo da padne kako bi iznudio jedanaesterac!

Crnjani su poveli već u četvrtom minutu nakon sjajno izgrađene akcije i šah-mat situacije u kojoj se našao Vlaučin. On je i u 33. minutu postigao gol iz penala nakon sto je domaći igrač igrao rukom. Taj penal tj. gol je kuriozitet iz više razloga. Prvi je dosuđeni penal Crnjuanima u minulih 19 kola, a trebalo je da se to desi najmanje 5-6 puta. Sem što to ide na dušu sudijama, krivi su i crnjanski fudbaleri koje treba oboriti džudo zahvatom ili faulom za sudiju za prekršaje - da bi pali, a sudija to sankcionisao penalom. I danas je, najčešće Vlaučin, nekoliko puta grubo rušen u šesnaestercu gostiju, ali momak ''nije znao'' da padne već je dostojanstveno ostajao na nogama, a sudija je to očekivao ne bi li ''svirao'' penal! Valda je trebalo da ga grubo pokose a on bude slomljen i na nosilima iznesen sa terena da bi penal bio ''sviran''. Iako su u vrhu tabele, Crnjani su tim u ligi sa najmanje dosuđenih penala, što ipak, priznaće svako objektivan, nije realno.

Da ne duljimo: najavljeni lokalni derbi nije ispunio očekivanje jer su protivnici bili neujednačeni. Kozarčani u svemu neubedljivi a Crnjani ekstremno nespretni u završnici, tako da su dosta dobru igru i mnogobrojne promašene šanse poništili ostvarenu superiornost i nadmoćnost u igri.

Bilo kako bilo, četri pobede u nizu pokazuju da su Crnjani konačno stvorili kvalitetan tim, a naredni meč u Žitištu protiv ''Begeja'' će pokazati koliko je taj kvalitet privid ili realnost!?

Budućnost - Sloboda 2:0 (2:0)

Srpska Crnja: Igralište ''Budućnosti''. Gledalaca oko 200. Sudija Milivojev (Alibunar) 7. Strelac Vlaučin u 4. i 33. minutu. Žuti kartoni - Kovačević i Savin (Budućnost), a Marković (Sloboda). Igrač utakmice: Vlaučin.

Budućnost: Živkov 7, Kondić 7, Stanić 7, Kovačević 8, Vlaučin 8, Ajdarić 7, Radivojac 8, Savin 7, Tomin 7, Mastilo 7 i Markov 7.
Sloboda: Đaković 8, Radulaški 7, Lisica 7, Bogojević 6, Marković 6. Cvijanović 7, Popović 6, Vokić 6, Đorić 6, Kovačević 6 i Ljbojević 6.

Piše: Dragan Pejić