Stojan VranjeÅ” presudio Zrinjskom
11.05.2021 sportdc.net

Borac - Zrinjski 2:1

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Zrinjskog sa 2:1, te tako pobjegli Sarajevu na dva boda, tri kola do kraja.

Borac je uÅ”ao sa velikim motivom u ovu utakmicu. Znali su da je Sloboda uzela bod Sarajevu na KoÅ”evu, te su znali i Å”ta im je činiti i jako brzo preko Stojana VranjeÅ”a dolaze do vodstva. Bio je to prekid, VranjeÅ” je ostao sam u kaznenom prostoru, imao je dovoljno vremena i da primi loptu i smjesti je iza leđa Varvodića.

Ipak, radost Borca nije trajala dugo. Poslije greÅ”ke Borčeve odbrane, Nemanja Bilbija glavom spuÅ”ta loptu za Dragana Juranovića, koji bježi Aleksandru Vojnoviću, a onda jako lijepo pogađa za 1:1.Ā

Ā Mogao je Borac ponovo da povede nakon Å”to je Dejan Meleg uÅ”ao u sjajnu Å”ansu poslije asistencije Stojana VranjeÅ”a, ali je već savladanog Varvodića spasila stativa.Ā  I onda u 43. minuti utakmice Borac dolazi do vodstva. Stojan VranjeÅ” je pobjegao odbrani Zrinjskog i lijepo pogodio gol za 2:1.

U nastavku je Borac znao da sačuva svoju prednost, mada je Zrinjski bio jako blizu gola, ali je jedan Å”ut Nemanje Bilbije ostao na prečki. Borac jeste postigao gol, konkretno Stojan VranjeÅ” ponovo, ali je za razliku od svog kolege na suprotnoj strani, Arnel Novalić bio na visini zadatka i vidio je ofsajdĀ kapitena Borca.

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske m:tel Premijer liga BiH Borac Zrinjski