Mokra Gora

Metalac pao na startu

12.10.2020 Aleksandar DaiÅ”ević

Detalj sa utakmice metalac-Bela Palanka

Istorijska rukometna utakmica u Kraljevu. Metalac je po prvi put u svojoj viÅ”e od pola veka bogatoj istoriji odigrao meč u Super "B" ligi.Nažalost, zbog epidemioloÅ”ke situacije nije bilo gledalaca na meču sa Belom Palankom. Početak je bio dobar, poveli su domaći 2-0,ali je onda na scenu stupio sjajni golman gostiju MiloÅ” Lazić koji je "spustio roletnu"pred svojim golom.

Za 12 minuta igra nakupio je Å”est odbrana,a to je omogućilo gostima i seriju brzih napada kojima su doÅ”li do vođstva od 5-2. U međuvremenu domaći nisu iskoristili ni sedmerac, gosti su čuvali tri gola prednosti, ali sredinom ovog dela igre domaći su uspeli da priđu na gol zaostatka i nateraju goste na tajm aut. Do kraja prvog poluvremena gledali smo igru gol za gol u kojoj su gosti bili bolji za jedan pogodak 10-11.Metalac je promaÅ”io dva sedmerca Å”to je donelo gostima blago vođstvo.

Bela Palanka je početkom drugog poluvremena na krilima sjajnih odbrana drugog Lazića, Nikole uspela da dođe do velike prednosti 15-11,domaći su u ranoj fazi ovog dela meča zatražili tajm aut kako bi se tim prenuo i pokuÅ”ao doći do preokreta. Metalac je uspeo zahvaljujući dobroj odbrani da dođe do izjednačenja. Nenad Lekić na golu domaćih pravio je čuda i najzaslužniji je Å”toje Metalac stigao pred kraj meča na korak do pobede. Gosti su na kraju zasluženo pobedili golovima Miodraga Čičića i zahvaljujući odbranama sjajnog Nikole Lazića.

Golmanske odbrane obeležile duel Metalca i Bele Palnake

METALAC-BELA PALANKA 20 - 21 (10 - 11)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Bez gledalaca Sudije: A. Rilak i N.Živić(Kragujevac) Sedmerci: Metalac 6 (3), Bela Palanka 4 (2)Ā  Isključenja: Metalac 12 minuta, Bela Palanka 14 minuta

METALAC: Đukić 1, Blagojević 3, Pribaković,Antonijević,Batrićević, Veljović,BoÅ”ković, Lekić (18 odbrana),Đorđević 1, Vukadinović 1, Ne. Stanojčić 1, Tomić,Ni. Stanojčić 9 (3),Milovanović, Janićijević 3 Trener: G. Veselinović

BELA PALANKA: Đurić, Janković, Potkonjak 5,Stoilković 2, Nikolić, Čičić 2, Kostić, Veljković 4 (2), Filipović 2,Đorđević,M. Lazić (7 odbrana), Milanović 3, Pavlović 3,TenkeÅ”, UroÅ”ević 1, N. Lazić (11 odbrana) Trener: M. Todorović