Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 21. kolo

30.05.2021. – 15:00 RK Bela Palanka – RK Mokra Gora 30:35 (15:17)

ARKUS liga je zvanično u nedelju otišla na Kosovo i Metohiju. Za to su zaslužni igrači Mokre Gore koji su već igrali ovo takmičenje. Stigli su veoma raspoloženi u Belu Palanku koja ne pruža partije koje su mnogi očekivali ali su namučili u ovom 21. kolu Mokru Goru. Jesu gosti krenuli furiozno (1:5) ali su do poluvremena izabranici Vladimira Nikolića odigrali solidnu odbranu i još jači napad što je rezultiralo prilaskom na -2. U drugom poluvremenu ponovo je na terenu postojala samo Mokra Gora a u 57. minutu je krenula da se slavi titula (28:34). Do kraja su gosti spustili tempo što Bela Palanka koristi i na kraju je rezultat bio 30:35. Kod domaćina najefikasniji je bio iskusni Ivan Veljković sa 9 golova dok je goste do pobede i plasman u ARKUS ligu vodio Andrej Biševac koji je postigao 11 golova što mu je ovo 153. gol u Super B ligi i 6. titula MVP. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša a delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

29.05.2021. – 19:00 RK Žitorađa – RK Jastrebac 22:30 (10:14)

Toplički derbi je ponovo pripao igračima iz Blaca. Jastrebac je vrlo motivisano doputovao u Žitorađu i slavio protiv ekipe koja će sledeće sezone igrati PRLS “Istok”. Već odavno je jasno da Žitorađani napuštaju takmičenje jer su ubeležili samo jedan bod. Jastrebac se trenutno nalazi na 7. mestu sa 21 bodom a isto toliko imaju Zlatar i Topličanin (uz utakmicu manje). Što se tiče ove utakmice Žitorađani su vodili do 23. minuta a potom je Nemanja Todorović konsolidovao svoju ekipu te se brzo prelazi u vođstvo i na poluvreme se nosi +4. U drugom poluvremenu domaćin nije mogao da probije stamenu odbranu Blačana te su na kraju morali da priznaju Blačanima da su bolji. Domaćin je imao raspoloženog Blagoja Markovića koji je postigao 8 golova dok su gosti imali Nikolu Anđelića koji je bio precizan 7 puta. Darko Hadžić je postigao 5 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Niša. Dejan Spasić i Marko Cvetković. Kontrolu suđenja vršio je Vladimir Stojanović iz Leskovca.

30.05.2021. – 17:00 RK Jagodina – RK Metalac 24:27 (10:12)

Od kada su “Ćurani” porazili Zlatar u 15. kolu i saznali da iz Super B lige “Istok - Zapad” ispada samo Žitorađa zaigrali su rasterećenije i počeli da spremaju svoje mlade nade za narednu sezonu koja će biti veoma zahtevna za Jagodince jer finansijska kriza i dalje jača. Što se tiče ove utakmice dočekali su u hali “JASSA” Metalac iz Kraljeva koji je ponovo pokazao da je kvalitetnija ekipa u ovom trenutku i slavio pobedu 24:27 (10:12). Egal smo gledali do 21. minuta a zatim izabranici Gorana Veselinovića pojačavaju tempo i do poluvremena imaju +2. Činilo se da će mladi Jagodinci imati snage da zaigraju nešto bolje u drugom poluvremenu ali to se nije desilo. Kraljevčani su pojačali ritam i kako je vreme teklo gol razlika je samo rasla (15:22). Avramović je zatražio tajm – aut kako bi vratio na kolosek svoje igrače. Tek u 58. minutu domaćin prilazi na -2 a sve nade gasi Đorđević kada u poslednjem minutu vezuje 2 gola i donosi Metalcu još 2 boda. Najefikasniji kod domaćina bio je Mihajlo Stevović sa 6 golova dok je kod gostiju Nenad Stanojčić postigao 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije su bile braća Vasiljević iz Požarevca i Beograda a kontrolor je bio Milan Savković iz Kragujevca.

29.05.2021. – 17:00 RK Vranje 1957 – RK Priboj 28:24 (17:12)

Rukometaši Vranja 1957 su upisali pobedu protiv ekipe Priboja rezultatom 28:24 (17:12) i tako zauzeli 8. mesto gde će i završiti učešće u ovoj sezoni u Super B ligi. Iako nije bilo rezultatskog značaja, Vranjanci su pružili svoj maksimum i porazili Pribojce. Krenuli su serijom 4:0 i već je bilo jasno kako će biti ekipi Priboja. Haris Strujić je imao svega 10 igrača u rosteru gde je imao problem sa rotacijom. Darko Stanojković je pak imao pun roster i zasluženo sa svojom ekipom odneo pobedu. što se tiče drugog poluvremena domaći su stalno rotirali gde su omogućili i mlađim snagama da zaigraju na ovoj utakmici što se na kraju pokazalo kao dobitna kombinacija jer će Vranje imati dosta dobre dece koja će moći da se nadmeću sledeće sezone u Super B ligi. Kod gostiju najefikasniji su bili sa 7 golova Jovan Peić Tukuljac i Irnes Hadžović. Domaćina je do pobede vukao iskusni Stefan Pavlović sa 13 koji je proglašen za igrača utakmice. Arbitri su bili Danijel Stanković i Marjan Stefanović iz Leskovca a delegat je bila Ljiljana Stojanac iz Niša.

29.05.2021. – 19:00 RK Kuršumlija – RK Hajduk Veljko 29:29 (16:15)

Rukometaši Hajduk Veljka su otputovali u subotu u Kuršumliju i posle 60 minuta igre zvanično ostali bez ARKUS lige jer su remizirali. Na kraju utakmice semafor u Kuršumliji je pokazao 29:29 (16:15). Vrlo iskusne ekipe sastale su se u 21. kolu i baš kako se pričalo tako je i bilo. Obe ekipe su igrale do poslednjeg atoma snage a veću šansu za 2 boda imali su domaći koji su do samog kraja vodili. Što se tiče prvog poluvremena domaći su stalno bili u zaostatku a potom su se konsolidovali i serijom golova došli do +1. Usledila je sirena te su ekipe otišle na desetominutni predah. Bolje su startovali domaći i stalno su imali prednost od 2-3 gola. Kao što znamo ekipa iz Negotina važi za jednu od najiskusnijih u Super B ligi tako da nisu želeli da odu iz Topličkog okruga bez bodova. Dodali su gas u poslednjih desetak minuta ali očigledno nisu imali snage da pariraju ekipi Avrama Ilića. Bod gostima u poslednjim trenucima je doneo Matović a zatim je usledilo razočaranje jer je izgubljena svaka mogućnost za ulazak u ARKUS ligu. Gosti su imali raspoloženog Danijela Kostića i Vladimira Petrovića koji su se u listu strelaca upisali po 5 puta. Domaći su imali tri igrača koji su bili uspešni 7 puta. To su najbolji strelac lige Stefan Jovanović, zatim Nemanja Milutinović i igrač ove utakmice Dušan Ilić. Sudije na ovom meču bile su iz Leskovca. Dušan Cvetković i Igor Nikolić dok je delegat bio Nebojša Vidanović iz Niša.