Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 15. kolo

Vrlo zanimljivo je bilo 15. kolo Super B lige “Istok - Zapad”. Ovog vikenda gledali smo utakmice gde su favoriti opravdali očekivanja.

Rukometaši Priboja su u subotu odigrali utakmicu protiv favorizovane ekipe iz Zubinog Potoka. Mokra Gora je posle 60 minuta igre zasluženo slavila rezultatom 24:30 (13:16). Kod gostiju najefikasniji je bio Andrej Biševac sa 9 golova. U domaćem sastavu Milan Arsić je postigao 7 a za igrača utakmice proglašen je Mihailo Ristić koji je postigao 6 golova.

Metalac iz Kraljeva na svom terenu nije imao puno posla protiv ekipe Jastrepca iz Blaca. Samo na kratko su vodili gosti a potom igrači Gorana Veselinovića prelaze u vođstvo koje održavaju tokom cele utakmice. Na kraju 29:20 (13:9). U ekipi Jastrepca najefikasniji je bio Nikola Anđelić sa 4 gola. Nenad Stanojčić je vodio Metalac do pobede sa 7 golova i time je proglašen za igrača utakmice.

Hajduk Veljko koji je trenutno prvoplasiran je opravdao ulogu favorita protiv Topličanina iz Prokuplja i posle 60 minuta igre u Negotinu slavio rezultatom 26:22 (14:9) i tako nastavio dominaciju u tekućoj sezoni. Iskusni Ljubomir Janićijević je u gostujućem sastavu upisao 8 golova a kod domaćina najraspoloženiji je bio Miloš Matović sa 7. Za igrača utakmice proglašen je Danijel Kostić koji je postigao tek 3 gola.

Kuršumličani su imali lak zadatak protiv ekipe iz Bele Palanke koja nikako ne može da pronađe željeni ritam. Nakon odlaska nekolicine igrača Belopalančani ne mogu da nađu željenu rutu te su u drugom delu prvenstva upisali samo poraze. Ni u jednom trenutku se u Kuršumliji nije postavljalo pitanje ko će odneti pobedu. Ušli su domaći veoma ofanzivno i tokom cele utakmice imali veliku gol razliku da bi na kraju bilo 52:35 (27:17). Iskusni Ivan Veljković je u gostujućem sastavu bio najefikasniji sa 9 golova. Kod domaćina Stefan Jovanović je ponovo blistao. Ovoga puta postigao je 10 golova. Za igrača utakmice proglašen je povratnik Nemanja Milutinović. Postigao je 8 golova.

Vranjanci su u svojoj hali dočekali “fenjeraša” iz Žitorađe i nakon 60 minuta veoma “tvrde” borbe slavili pobedu 24:23 (12:10) i tako se kotirali kao 8. ekipa prvenstva dok je Žitorađa i dalje na nuli. Gosti su imali šansu u par navrata da dođu do povoljnog rezultata ali su se domaći uvek vraćali u utakmicu. Po 6 golova kod gostiju postigli su Andrej Nedeljković i Miloš Lijeskić. Vranjance je sa 7 predvodio Ljubodrag Stevanović a za igrača utakmice proglašen je Sava Tašković koji je upisao 4 gola.

Jagodina je zbog korona virusa morala da odloži utakmicu 14. kola protiv Vranja 1957 i Zlatara u 15. kolu.