Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 13. kolo

19.03.2021. – 17:30 RK Vranje 1957 - RK Zlatar 19:17 (10:6)

Iako je Zlatar prošlo kolo napravio veliko iznenađenje protiv Mokre Gore sada nije uspeo da slavi u Vranju. Mladi i perspektivni Vranjanci su držali prednost tokom cele utakmice i na kraju zasluženo slavili. Rukometaši iz Nove Varoši su imali snage tek za 20 minuta igre a potom su se probudili Vranjanci i do poluvremena imali +4 (10:6). Nakon desetominutnog odmora pokušali su gosti blic-krigom da iznenade domaćina ali to im nije pošlo za rukom. Domaćin je održavao prednost tokom celog drugog poluvremena da bi na kraju zasluženo slavio rezultatom 19:17. Kog gostiju 5 pogodaka je postigao Nikola Mijović dok je kod domaćina najefikasniji bio Dimitrije Milenković sa 7 golova. Igrač utakmice je bio golman Vranja Dušan Tasić. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Danijel Stanković Marijan Stefanović dok je kontrolu suđenja vršio Vladimir Stojanović.

20.03.2021. – 19:00 RK Jastrebac – RK Mokra Gora 19:27 (11:11)

Rukometaši Mokre Gore iz Zubinog Potoka su doputovali u Blace kako bi ispravili grešku iz prošlog kola. Teže od očekivanog su izvojevali pobedu ali 2 boda idu u Zubin Potok te se nastavlja borba za ARKUS ligu. Tokom celog prvog poluvremena vodili gosti su imali problem sa Blačanima koji su u par navrata i vodili da bi se na poluvreme otišlo sa 11:11. Na desetominutnom odmoru je Zlatko Petronijević uspeo da konsoliduje ekipu a potom je usledila nešto bolja igra gostiju. Kako je vreme odmicalo prednost se povećavala da bi u 50. minutu bilo jasno da Jastrebac ovoga puta ne može do bodova. Nemanja Todorović je omogućio igračima sa manjom minutažom da zaigraju u poslednjih 10ak minuta a isto je učinio i njegov kolega. Kod domaćina po 5 puta su se upisivali braća Hadžić dok je kod gostiju standardno dobar bio Andrej Biševac sa 9 golova. Igračem utakmice proglašen je iskusni pivotmen Nenad Đukić koji je bio precizan 6 puta. Službena lica bila su iz Niša. Sudije Luka Petrović i Jovan Cvetković. Kontrolor je bio Vladimir Živković.

21.03.2021. – 18:00 RK Metalac – RK Topličanin 26:27 (13:14)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u Kraljevu gde su se sastali Metalac i Topličanin iz Prokuplja koji je nakon sjajne igre uspeo da ubeleži veoma bitna 2 boda protiv iskusne ekipe. Solidno su domaći otvorili utakmicu i obično su imali minimalnu prednost koja je u nekim trenucima prelazila i na stranu gostiju. U 23. minutu Metalac ostaje bez snage što pametno koriste gosti i dolaze do preokreta (10:13). Brzo je Goran Veselinović promenio taktiku što je urodilo plodom i do kraja poluvremena Metalac smanjuje na -1. Rezultatsku klackalicu gledamo i u drugom poluvremenu. Čas je vodio Metalac, čas Topličanin da bi gosti pred sam kraj smogli snage i preko Stankovića izvojevali pobedu. Kod domaćina najefikasniji je bio Branko Veljović sa 8 golova. Kod gostiju Uroš Stanković je postigao 7 golova a za igrača utakmice proglašen je Lazar Mladenović koji je bio precizan 5 puta. Utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca. Delegat je bio Zdravko Matović takođe iz Kragujevca.

20.03.2021. – 18:00 RK Priboj – RK Bela Palanka 35:26 (15:11)

Pribojci su u svojoj hali dočekali ekipu Bele Palanke kojoj u drugom delu prvenstva ništa ne ide za rukom. Trenutno je pretposlednja sa 8 bodova. Priboj je iskoristio šansu i sada je 9. sa 10 bodova ali situacija je i dalje gusta u donjem delu tabele. Znao je Vladimir Nikolić da je u Priboju uvek teško igrati. Držali su se gosti 18 minuta a potom je četa Harisa Strujića uspela da nametne svoj ritam i do poluvremena napravi nešto osetniju gol razliku (15:11). Ofanzivno su nastavili i u drugom poluvremenu i već u 50. minutu (27:20) bilo je jasno da će 2 boda pripasti domaćinu. Haris Strujić je do kraja omogućio igračima sa manjom minutažom da zaigraju i rezultat je bio 35:26. Kod gostiju (svega 8 igrača) po 6 puta su bili precizni Luka Potkonjak, Ivan Veljković i Milan Urošević. Priboj je predvodio Mihailo Ristić sa 8 golova dok je za igrača utamice proglašen iskusni golman Mladen Španjević koji je začarao svoj gol. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak i Stanislav Milošević (Kragujevac – Jagodina) dok je delegat bio Goran Sokolović iz Kraljeva.

21.03.2021. - 18:00 RK Hajduk Veljko – RK Žitorađa 41:23 (22:11)

Rukometaši Hajduk Veljka su kao veliki favoriti porazili “fenjeraša” iz Žitorađe koji će po svemu sudeći sledeće godine igrati PRLS “Istok”. Miroslav Ilić i Darko Bećirić su znali da je Žitorađa mlada ali perspektivna te nisu dozvolili neko iznenađenje te su na teren poslali nešto jači sastav. Bilo je neizvesno 10 minuta a potom je Hajduk Veljko krenuo ofanizvno i omogućio već nakon prvog poluvremena da u igru uđu nešto mlađi igrači kako bi se nadmetali sa svojim vršnjacima. Već nakon 40 minuta (30:15) je bilo jasno da će Hajduk Veljko sačuvati bodove i do samog kraja rezultat je bio u drugom planu jer su treneri Hajduk Veljka želeli da spreme ekipu za 14. kolo kada idu u Belu Palanku koja zna da namuči protivnika iako je trenutno u velikoj krizi. Najefikasniji kod gostiju bio je Blagoje Marković sa 11 golova dok je kod domaćina Stefan Andrijević postigao 10 golova. Za igrača utakmice proglašen je iskusni Miralem Bećirović koji je postigao 7 golova. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Beograda, Marko Sajić i Branko Milekić. Kontrolor je bio Denis Đorđević iz Požarevca.

20.03.2021. – 19:00 RK Kuršumlija – RK Jagodina 38:29 (18:15)

Kuršumličani su dočekali “ćurane” u svojoj hali i nakon 60 minuta igre bez problema slavili rezultatom 38:29 (18:15) i tako se kotirali kao 3. ekipa odmah iza Hajduk Veljka i Mokre Gore. Avram Ilić je u utakmicu ušao sa 14 igrača što je mnoge iznenadilo obzirom da Kuršumličani obično igraju sa 9-11 igrača u rosteru. Jagodinci su ovoga puta u Kuršumliju doputovali sa 10 igrača i bilo je jasno da protiv ovakve ekipe neće moći da traže bodove. Držali su se tokom celog prvog poluvremena gosti a potom je domaćin uzeo stvar u svoje ruke i kako je vreme teklo povećavao gol razliku da bi na kraju ubedljivo slavio rezultatom 38:29. Kod gostiju po 5 puta su bili precizni Aleksandar Stanojević i Luka Božanić. U ekipi Kuršumlije najraspoloženiji je bio kapiten Dušan Ilić koji je postigao 10 golova. Za igrača utakmice proglašen je golman Kuršumlije Predrag Pavlović. Utakmicu su sudili Bojan Dauti i Uroš Minić iz Beograda. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.