Radnički 1923
Kabel
Budućnost (D)
Mirovale mreže u Zemunu

Zemun je dočekao IMT u totalno podmlađenom sastavu sa 9 bonus igrača u prvoj postavi i joÅ” 10 na klupi, bez starijih Crnomuta i Pavlovića koji su napustili klub. DoduÅ”e i gosti su imali 5+5 bonus igrača, podjednako u igri i među rezervama. Za igru u prvom poluvremenu se može reći da je bila tuga od fudbala. U 44. minutu sa oko 20 metara Avrić je uputio snažan udarac, lopta je fijuknula iznad gola IMT-a i to je bio jedini upućen Å”ut na gol u prvom poluvremenu na obe strane terena.

U nastavku IMT puno agilniji sa viÅ”e osmiÅ”ljenih kombinacija, ali su teÅ”ko dolazili do prilika za gol. Nedostajao je taj zavrÅ”ni pas za dobru realizaciju. Prvu Å”ansu gosti propuÅ”taju u 53. minutu, Stefanović je u Å”esnaestercu odigrao glavom povratnu na Radojičića čiji poluvolej zavrÅ”ava iznad prečke.
Zemunci uzvraćaju 5 minuta kasnije, Ristović je posle lepog prodora Å”utirao sa oko 14 metara, a Mićović paradom zaustavio udarac. U tom 58. minutu kod IMT-a u igru ulaze brzonogi Terzić i povratnik iz surduličkog SuperligaÅ”a, Ognjen Dimitrić i gosti preuzimaju potpunu dominaciju na sredini terena. Međutim iako stvaraju Å”anse, gostima nedostaje dobar realizator poput, recimo, već najavljenog Beka Fofane koji joÅ” uvek nije dobio vizu za ulazak u Srbiju.

Dimitrić je dobro zagrejao dlanove Pejoviću u 79. minutu udarcem sa 23-24 metra, a u 86. minutu stvorio idealnu priliku Lukiću koji se naÅ”ao sam na petercu, međutim golman domaćih mu se hrabro bacio u noge i sačuvao svoju mrežu. U nadoknadi joÅ” dve prilike, po jedna na obe strane. Prvo, posle udarca iz ugla, Turkulj iskosa sa 7-8 metara Å”utira, Mićović brani i izbija loptu u polje, a potom GliÅ”ić hvata volej sa petnaestak metara, a lopta odlazi iznad gola Zemuna nekih 10-15 centimetara.

Bodom ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi jer ostajuĀ ispod crte, IMT sa 11 bodova na 11. mestu, a Zemun na 14. mestu sa 8 osvojenih bodova. Narednog petka IMT na svom stadionu dočekuje Loznicu, dok Zemun gostuje u Pirotu kod joÅ” jednog davljenika.

ZEMUN - IMT 0:0

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Božović Goran i Vlasačević Dimitrije. ŽUTI KARTONI: Kuzmanović (Zemun), Zorić i Radojičić (IMT).
ZEMUN: Pejović, Stevanović, Kuzmanović, Ristović, Lazarević (Turkulj), Stokić, Mijailović, Petrović (Bosanac), Đalović, Avrić (Pantić), Cakić (Milanović).
IMT: Mićović, Zorić (Arsić), VukaÅ”inović, Marković, GliÅ”ić, Peralović (Stefanović), Radojičić, Lučić (Dimitrić), Džinović, Đuričković (Terzić), Lazović (Lukić).