acapirot
Kraj
pre 4 godine 0 Ā· 0

Buran remi Zemuna i Metalca

U Zemunu su se danas sastali bivÅ”i superligaÅ”i i igrom i golovima oduÅ”evili malobrojnu publiku. Radni dan i rani početak susreta kao i loÅ”i rezultati domaćih su uticali da se na gradskom stadionu okupi jedva 200 gledalaca, čak i najvernijih Taurunum bojsa nije bilo viÅ”e od 30. Fudbaleri Zemuna su od samog početka bili agilni, atakovali na gol Milanovčana, reÅ”eni da prekinu niz slabih rezultata i uknjiže pobedu. Već u 4. minutu domaći propuÅ”taju veliku Å”ansu, kada Đalović u srcu Å”esnaesterca dubinskom loptom pronalazi Grgića, ali njegov udarac biva izblokiran.

Gosti su uzvratili u 8. minutu, JeÅ”ić je snažno Å”utirao sa oko 22 metra, a vratar krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Metalac je poveo u 14. minutu, Maksimović je sa dvadesetak metara poslao odmeren udarac unutarnjim stopalom u sam donji ugao. Rano primljen gol nije obeshrabrio Zemunce, nastavili su sa pritiskom na zadnju liniju gostiju. Vukajlović je u 23. minutu uputio centarÅ”ut, Ristović se oslobodio svog čuvara i sa 5 metara uputio udarac, vratar Šćekić se ispružio koliko je dug i vrhovima prstiju loptu poslao u korner. Potom je Grgić u 27. minutu promeÅ”ao odbranu Metalca i iskosa sa 7-8 metara uputio neprecizan udarac.Ā  Zemun nastavlja sa napadima i to je urodilo plodom posle pola sata igre kada su sasvim zasluženo izjednačili. Ristović je prodro po boku i uposlio usamljenog Grgića, a ovaj loptuĀ  sa peterca Å”alje u gol.Ā

Na početku drugog poluvremena Koraksić je u svom kaznenom prostoru sasvim bespotrebno sruÅ”io Ristovića i sudija Ilić se nije dvoumio nijednog trenutka pokazavÅ”i na belu tačku. Siguran izvođač je bio Vukajlović, igrao se 50. minut.Ā
Posle vodećeg gola Zemun se opredelio da brani vođstvo, povukao se na svoju polovinu i protivnika pokuÅ”avao da ugrozi kontranapadima. Plejmejker gostiju Jokić je u 52. minutu uputio lep Å”ut sa 25 metara, za koji santimetar pored stative. U 61. minutu sjajan udarac glavom Grbovića sa 7-8 metara i joÅ” lepÅ”a parada i odbrana Krunića.

Zemun posle kontranapada u 84. minutu propuÅ”ta priliku da reÅ”i utakmicu u svoju korist. Stojanović je lepo prodro po desnoj strani, uposlio Crnomuta, a ovaj iz okreta sa 4-5 metara Å”utirao traljavo, pored stative. Kazna ubrzo stiže i to samo 3 minuta kasnije. Centarfor Katanić je loptu posle centarÅ”uta primio na grudi i od prečke je poslao u mrežu za izjednačenje.
Ovim remijem Metalac je makar na dan preuzeo prvo mesto na tabeli Prve lige Srbije, dok Zemun ostaje na 15. mestu i u grčevitoj borbi za opstanak.

ZEMUN - METALAC 2:2 (1:1)

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Mitić MiloÅ” i Krstić Slobodan. STRELCI: Grgić 30.min i Vukajlović 50.min (k.u.) (Zemun), Maksimović 14.min i Katanić 87.min (Metalac). ŽUTI KARTONI: Ristović (Zemun), Vranjanin, Mlađović i Koraksić (Metalac).
ZEMUN: Krunić, Stojanović, Vukajlović, Grgić (Crnomut), NeÅ”ović (Čelar), Ristović, Vasiljević, Pavlović, Kiso, Stokić, Đalović.
METALAC: Šćekić, Maksimović (Nović), Vranjanin, JeÅ”ić, Grbović, Katanić, Zoćević (Vlaović), Jokić, Vukmanović (Mijailović), Mlađović, Koraksić.