Jagodina
ČSK Pivara

Remi Radničkog 1923 i Teleoptika

21.04.2018 kgsport.info

Fudbaleri Radničkog 1923 i Teleoptika odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u premijernoj utakmici 23. kola Prve lige Srbije. Kragujevčani su dva puta vodili, ali su se na kraju morali zadovoljiti bodom protiv popularnih „optičara“.

Šumadinci su od samog početka krenuli ofanzivno ka golu domaćina i stvorili dva ozbiljne prilike preko mladog Đorđa Maksimovića i Bojana Miljuša. Igrao se 29. minut kada se lopta nakon udarca Vićentijevića našla iza leđa Jovana Trnića, golmana Teleoptika, za vođstvo Radničkog od 1:0.

Ipak, samo osam minuta kasnije „optičari“ poravnavaju rezultat. Ilić je asistirao Nišiću, koji je prevario Raičevića. Mogao je kragujevački prvoligaš da na odmor ode sa prednošću da je Miljuš bio precizniji u završnim minutima prvog dela igre.

Ono što je propustio Miljuš, nadoknadio je kapiten Kragujevčana Aleksandar Varjačić sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 50. minutu. Međutim, ponovo je radost gostiju bila kratkog daha, jer je Šehović u 59. minutu bio najspretniji posle kornera i postavio konačnih 2:2.

TELEOPTIK – RADNIČKI 1923  2:2 (1:1)

ZEMUN
Igralište: SC „Partizan-Teleoptik“
Gledalaca: 400
Sudija: Milan Mitić (Leskovac)
Pomoćnici: Dejan Dimitrijević (Vranje), Vladimir Đuričić (Leskovac)
Strelci: 0:1 Vićentijević u 29, 1:1 Nišić u 37, 1:2 Varjačić u 50. i 2:2 Šehović u 59. minutu.
Žuti kartoni: Ivković (Teleoptik), Lukić (Radnički 1923)

TELEOPTIK: Trnić, Vlalukin, Šehović, L. Čermelj, Vranjanin, Šiškov, Ilić, Jović (od 55. Ivković), Simović, Nišić (od 85. Minić), Đurić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Marković (od 65. Lukić), Dragačević, M. Ilić, Petrović, Vidović, Aleksijević, Varjačić, Vićentijević, Miljuš (od 75. O. Ilić), Maksimović (od 85. Đurđević).

Nakon dva uzastopna gostovanja, fudbaleri Radničkog 1923 će u narednom, 24. kolu, ugostiti na „Čika Dači“ ekipu Inđije.