16
Voždovac
Mačva
"Čair" zasijao punim sjajem

Konačno je Radnički prekinuo niz od šest utakmica bez trijumfa, Milan Đuričić “Đumi” je ostavrio svoju prvu pobedu od kada je na kormilu niškog Superligaša, a malobrojna publika na “Čairu” videla lepu I borbenu utakmicu sa dosta golova.

Nije se dugo čekalo na pogodak. Već u 9. minutu Radnički je poveo golom svog najboljeg strelca Milana Pavkova. Centaršut sa leve strane je uputio Slaviša Stojanović, Pavkov se nalazio u šesnaestercu gostiju, na oko 11-12 metara od gola Zemuna I ne čekavši da lopta padne, iz prve, poluvolejem je smestio u mrežu golmana Ostojića.

Već u 16. minutu je bilo 2:0 za Nišlije. Na dvadesetak metara od gola gostiju je srušen Mrkić pa je sudija Đorđić dosudio slobodan udarac za Radnički. Lazar Arsić iz ovakvih situacija ne promašuje, a golman Zemunaca je paradom samo ulepšao ovo remek-delo niške “jedanaestice”.

Očekivanja da će u nastavku igrači Radničkog dotući protivnika nisu se ispunila. Domaći fudbaleri su, zadovoljni rezultatom, malo popustili obruč oko gola gostiju iz Gornje Varoši, koji su u 34. minutu iskoristili takvu situaciju i smanjili rezultat. Beljić je prošao pored neodlučnog Raspopovića i savladao, do tada nezaposlenog, Mladena Živkovića.

Početak drugog poluvremena je pripao gostima iz Zemuna, koji su destak minuta držali konce igre u svojim rukama I opasno pretili golu domaćina.

Ipak, da se previše ne nadaju, potrudio se Tomić u 58. minutu. Mrkić je u svom stilu pretrčao svog čuvara, uputio centaršut pred gol Ostojića, a Tomić visoko skočio I uputio udarac glavom. Udarac nije bio jak, ali je bio neodbranjiv za golmana gostiju, koji je samo pogledom ispratio loptu na putu do njegove “male mreže” pored desne stative.

U 75. minutu, je dosuđen kazneni udarac za domaćine. Mrkić nije odustajao od jedne lopte koja pretila da ode u gol-aut, uklizao na nju i sa zemlje pokušao da je vrati pred gol Zemuna. Jednog od gostujućih fudbalera je lopta na tom putu udarila u ruku, a na asistenciju pomoćnog sudije, glavni arbitar ovog susreta je pokazao na “belu tačku”. Siguran sa penaltika je bio Mrkić.

Zaslužena pobeda niških fudbalera, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, i koja je najbolja preporuka da se na sledećoj utakmici, u sredu od 17 sati, u kojoj je Radnički ponovo domaćin,  publika okupi u većem broju. Gost je šabačka Mačva koju je u jesenjem delu prvenstva niški Radnički, na njihovom terenu, savladao rezultatom 2:1.

RADNIČKI – ZEMUN 4:1 (2:1)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 500
Sudije: Miloš Đorđić, Marko Dimitrijević, Nenad Kurčubić, Srđan Obradović
Strelci: - 1:0 u 9. Pavkov, - 2:0 u 16. Arsić, - 2:1 u 34. Beljić, - 3:1 u 58. Tomić,  - 4:1 u 76. Mrkić (iz penala)

RADNIČKI: Mladen Živković, Aksentijević, Raspopović (od 79. Petrović), Simunović (od 46. Miladinović), Nikola Stanković, Tomić, Noma, Slaviša Stojanović (od 85. Jovanović), Arsić, Mrkić, Pavkov.

ZEMUN: Ostojić, Božović, Vuković, Bubanja, Kiso, Luković (od 84. Stojanović), Mladenović (od 68. Lasickas), Pajović, Asani, Marković, Beljić (od 77. Đalović).