Wiener Städtische Superliga: Ribnica i dalje posti u novoj hali sportova

05.12.2015 Stojan Petković

I u drugom meču u Novohj hali sportova odbojkaši Ribnice su doživeli poraz. Posle Crvene zvezde uspešniji je bio i Spartak

Gosti iz Ljiga dobro su otvorili meč. U prvom setu dozvolili su domaćinu jedino da poravna rezultat (17:17), sve ostalo bilo je u znaku pulena Bogdana Veličkovića. U nastavku izjednačena borba sa dosta rezultatskih klackalica. Ipak, finiš je posle dosta uzbuđenja pripao gostujućoj ekipi koju su uspešno predvodili Dojčilović i Glavinić. Početkom trećeg seta trener domaćina Boško Mačužić posegao za izmenama Na mesto libera došao je Marko Adamović a na parketu je bio i Nenad Ćosić koji je preporodio igru svoje ekipe. Ribnica je ovaj deo meča ubedljivo rešila u svoju korist. Gosti su u četvrtom setu imali više sreće, nerava ali i odličnog Aleksandra Lazarevića. Zahvaljujući njegovim majstorijama gosti su uspeli da ostvare pobedu i osvoje maksimalan broj bodova na ovoj utakmici.

- Probojavali smo se ovog susreta pre svega što je Ribnica u usponu forme što je pokazala u Kupu i na gostovanju kod Kleka. Mi smo igrali oslabljeni bez Perića ali smo uspeli da zatvorimo tu prazninu - rekao je posle meča Bogdan Veličković trener Spartaka.

Kouč kraljevačkog Superligaša nije bio zadovoljan ishodom ali je kao pravi sportsmen čestitao gostima.

- Naš protivnik je bio bolji, iskusniji i zasluženo je osvojio bodove. Bio je ovo težak meč u kome su moji igrači bili neoprezni upravo kada je bilo najpotrebnije. To su igrači Spartaka znali da kazne i na kraju slave. Nama ostaje da budemo bolji od protivnika iz donjeg doma gde se i mi uostalom nalazimo - kaže Boško Mačužić.

Kapiteni Slobodan Milovanović (Ribnica) i Radoslav Dojčilović slažu se da je utakmica bila kvalitetna, neizvesna i da je ishod bio neizvestan do samog kraja..

RIBNICA - SPARTAK (Lj) 1:3

(22:25, 23:25, 25:15, 24:26)

KRALjEVO - Nova hala sportova. Gledalaca 400. Sudije: M. Janković, Z. Radovanović

RIBNICA: Ilić 7, Pavlović, Seizović, Okošanović 19, Marković, Adamović 9, Usiljanin 10, Močić (libero), Ćosić 12, Vilimanović 4, Sl. Milovanović 4, Seizović, Paunović

SPARTAK (Lj): Duduj 12, Todosijević, Gajević, Vešović, Dojčilović 12, Smiljanić (libero), Glavinić 20, Arsenoski, Lazarević 8, Milovanović, Radosavljević 8, Ilić 1

Usiljanin protiv dvojnog bloka Ljužana foto: Stole