Vojvoda Stepa Stepanović
Jedinstvo Vladimirci 1924
Antimon
Zaslužena pobeda Radničkog iz Kragujevca

Posle tri uzastopne utakmice koje je odigrao nerešeno, Radnički je danas, u okviru 10.kola Srpske lige grupa Zapad, mnogo lakše nego što se očekivalo, pobedio imenjaka Radnički Stobeks sa 2:0. Rezultat nije pravo merilo odnosa snaga na utakmici, jer gosti nisu opravdali visoko drugo mesto koje i dalje zauzimaju. U toku devedeset minuta samo su jednom ugrozili i danas sigurnog Bojana Vranića. Krenulo je sa napadima domaćina i već u 8.minutu, posle centaršuta Vukomanovića, mladi Mijanović, glavom neometan šutira iznad prečke. U 12.minutu odličnu akciju Tajdića, nepreciznim udarcem je završio Oduro. Ipak, Oduro je postigao pogodak u 13.minutu. Odličnu akciju Tajdića i Dragana Ristića, po desnom boku, preciznim udarcem, sa visine penaltika, završio je Oduro. To je bio njegov prvenac u crvenom dresu.

Odnos snaga na terenu se nije menjao i posle vodećeg gola Radničkog. Gosti zbunjeni, sa željom samo da se brane, dok Radnički svim silama napada. Prvo je Dragan Ristić promašio lepu priliku u 18.minutu, pa zatim Vlada Mijanović još bolju u 22.minutu. U 24.minutu Branislav Vukomanović iz slobodnog udarca, sa 20 metara, pogađa prečku. Ipak, odličan prodor Vukomanovića u 26.minutu, koristi kapiten Nikolić i glavom donosi vođstvo Radničkog od 2:0. I tek onda prva šansa Stobeksa. Prvi strelac lige Novaković u 28.minutu, iz slobodnog udarca upućuje pravu bombu ka golu Vranića, ali golman Radničkog sigurno interveniše i lepom paradom izbacuje loptu u polje. U 36.minutu, Branislav Vukomanović dobija crveni karton zbog namernog udaranja protivničkog igrača. Međutim, ni igrač više nije motivisao goste da krenu u napade. Radnički i dalje dominira, ima loptu u posedu i nije dozvoljavao igračima iz Klubaca da iole ozbiljnije krenu ka njihovom golu. Drugo poluvreme je krenulo šansama Dragana Ristića, koji je propustio dve dobre prilike, prvu u 52.minutu, posle greške golmana gostiju Divljakovića, a drugu u 55.minutu. Igralo se uglavnom na sredini terena, bez pravih prilika, tako da je domaćin vrlo lako i sa igračem manje, sačuvao prednost. Sledeće subote, Radnički gostuje u Požegi, protivnik je domaća ekipa Sloge.

Radnički Kragujevac - Radnički Stobeks 2 : 0 ( 2 : 0 )
Kragujevac, stadion "Čika Dača" Gledalaca: 800 Sudija: Janković Marijan (Petrovac na Mlavi) Pomoćnici: Paunović Stojadin, Perić Ivan
Žuti kartoni: Nikola Tajdić, Vladimir Markićević (KFK Radnički) Vasić (Stobeks) Crveni karton :Branislav Vukomanović - 36.min.

KFK Radnički : Bojan Vranić, Ivan Božović, Branislav Vukomanović, Bojan Ostojić, Boban Nikolić, Stefan Petrović (od 57. min. Vladimir Markićević), Vladimir Mijanović (od 70.min. Marko Savić), Vukašin Ristić, Dragan Ristić (od 89.min. Dejan Živković), Nikola Tajdić, Oduro Radnički Stobeks: Divljaković, Vasić, Sredojević, Ilić, Andrić, Ignjatović, Milutinović, Atanacković, Simić (Kovačević), Novaković, Jovanović (Aleksić Z.)