Forma
Stars
Libero ČA 2
Zlatiborsko-Moravička liga: Tara - Lučani 3:0

Proteklog vikenda u sportskoj hali u B.Bašti od 18.00 časova odbojkašice Tare  dočekale su drugoplasiranu ekipu sa tabele   iz Lučana.U dosadašnjem  delu prvenstava obe ekipe imale su maksimalan broj pobeda i samo po jedan izgubljen set.Lučanke su napravile iznenađenje u jesenjem delu pobedivši  ekipu iz Priboja ubedljivo sa 3:0 u setovima i do oveog kola delile su prvo mesto sa Vidrama iz B.Bašte.Iako je temperatura u  gradskoj hali više podsećala  na održavanje nekog sporata  u kojem se  koriste klizaljke obe ekipe pokazale su  da ih ljubav prema ovom prelepom sportu  može voditi do neslućenih visina.Utakmicu je pratilo oko 200 ljubitelja odbojke koji su bodrili  Taru,ali nisu propustili, ni da aplauzom pozdarve  svaki dobar potez gostiju iz Lučana.Početak prvog seta  doneo nam je  naizmenično osvajenje poena,ali kako je set odmicao  bajinobaštanke su igrale sve  sigurnije u prijemu,a odlična dizanja tehničara  Kristine Glišić  nemilosrdno je pretvarala u poen primač Jovana Jevtić sa jedne strane ,a sa druge Tatjana Glišić. Sigurna igra  u prijemu  libera Jelene Jokić  pretvara igru   Tare  u  pravu predstavu za uživanje navijača u hali.Svaka lopta koja je bila na polovini bajinobaštanske ekipe prosleđena je na pravo mesto u pravom trenutku,tako da je rezultat na kraju seta bio 25:17 zaTaru.Drugi set  donosi  sasvim drugu sliku,jer gošće  vode sa 7:1 i kada se svi pomislili da će utakmica uću u neizvesniju završnicu  na scenu stupa korektor Andrijana Marić koja ,kao da je prespavala prvi set i snažnim smečom  sigurno osvaja nove poene sa kojima  domaća ekipa sustiže protivnika,a kada je  sa nekoliko sigurnih blokova kapiten Olivera Damnjanović osvojila  nove poene  gošćama nije bilo spasa.Na kraju drugog seta 25:12  posle samo 15 minuta igre za Taru i 2:0 u setovima.U trećem setu  gošće iz Lučana pokušale su da  se vrate  u meč,međutim trener Dragan Pavlović u igru uvodi primače Natašu Depotović i Nevenu Đokić koje  osvajaju sigurne poene  i vode  Taru do nove pobede. Treći set 25:17 za konačnih  3:0.Srednji bloker Snežana Milanović  iz meča u meč  prikazuje dobru igru  u polju i bloku  što posebno raduje stručni štab  pred derbi  u Priboju sledećeg vikenda.Posebno raduje  činjenica da su  svi primetili u hali u B.Bašti da je  ekipa iz Lučana izuzetno napredovala u svim elementima igre,a to je sigurno posledica  dobrog rada  trenera i uprave kluba.

Igrač utakmice;primač Jovana Jevtić

Sastav ekipe Tara: Jovana Jevtić primač , Andrijana Marić korektor, Kristina Glišić tehničar , Olivera Damnjanović sred.bloker kapiten, Snežana Milanović sred.bloker ,Nevena Đokić primač,Jokić Jelena  libero Tatjana Glišić primač, Ružica Katanić sred.bloker , Dragana Lazić libero , Nataša Despotović primač.