Lipar
Rusin
Terekveš
OFK Odžaci

MFL Sombor: Na premijeri dva penala,dva crven kartona, odlični Beretić i pobeda gostiju iz Rastine

23.03.2013 Vinko Janković

Da će prvenstvo u Međuopštinskoj fudbalskoj ligi Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, biti interesantno i zanimljivo ,pokazali su na premijernom susretu XIV kola, fudbaleri ŽAK-a i Rastine 1918, koji su odigrali susret u Somboru na igralištu pored železničke pruge. U jednoj vrlo dobroj utakmici ,rastinci su dokazal,i da nisu slučajno osvojili Opštinski Kup, kada su pobedom nad Kordunom u Kljajićevu prošli u sledeće kolo. Na današnjoj utakmici ,favorizovani domaćini , nisu ni izbliza pokazali da su ekipa koja treba da bude jedna od one dve koje će se od naredne jeseni takmičiti u višem rangu. Izabranici trenera Blaška Milojeva, borbenošću i velikom željom ,došli su do nova tri boda, i time održali lekciju domaćinu na njihovom bunjištu.Utakmica je odigrana po hladnom, ali suvom vremenu, pred oko stotinjak navijača,od kojih je polovina bilo naklonjeno gostima,kojima su burnim navijanjem tokom drugog dela davali podršku... Najavu nove pobede , gosti su realizovanjem iznenadne šanse u 7. minutu ,došli do vođstva. Po desnoj strani jedan napad Rastinaca izazvao je konfuziju i nesporazum domaće odbrane, koju je iskoristio Pavić pogotkom za 0:1. U toj akciji sudarili su se golman domaćih Carić i half Elez, a ovaj poslednji je izvukao deblji kraj i zbog povrede je morao biti zamenjen. Osam minuta posle vođstva gostiju, tačnije u 15 minutu , sudija Vračar nije video igranje rukom u svom šesnaestercu jednog igrača Radstine i nije svirao očigledan jedanaesterac za ŽAK. Samo dva minuta kasnije Vukas se odlučuje na jedan udarac iz daljine ka golu Beretića, ali se ovaj nije dao iznenaditi, čak šta više tu počinju njegove dobre odbrane i sve veća sigurnost na golu. U 20. minutu novi nesporazum u odbrani domaćih i novo vođstvo gostiju. Ovoga puta mrežu je zatresao bek crno-belih Vukas i bilo je to 0:2. U nastavku utakmice i jedna akcija u 23. minutu kada Lalić ruši napadača ŽAK-a i penal  za domaćina. Sa bele tačke Šušilović pogađa desnu stativu gola gostiju. Rastinci u 31. minutu preko napadača Vulića ponovo u šansi, ali njegov šut je nepecizan. Dva minuta kasnije domaćin uzvraća preko Komušanca, koji zavrće jednu loptu u peterac, ali Janković iz neposredne blizine pogađa samo stativu gola Beretića. Novi penal za domaću ekipu sudija Vračar je dosudio u 39. minutu kada je Marić oborio Mijatovića. Ovoga puta siguran je bio Tubić, mada je golman Beretić već imao loptu na ruci, ali je ona završila u gornjem desnom uglu. U drugom delu gotovo ista slika, domaćini napadaju, ali se gosti uspešno brane, a njihov golman Beretić postaje junak utakmice svojim bravuroznim intervencijama. U 60. minutu, posle jednog slobodnjaka vadi loptu iz levog ugla, da bi i u nastavku u nekoliko navrata dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Jednu šansu  za gol imao je  mladi Mijatović u 80. minutu kada je glavom uputio loptu ka golu a ona je pogodila statitu  i vratila mu se, da bi je on iz drugog pokušaja poslao preko prečke.Poslednje minute susreta gosti su nošeni burnim navijanjem svojih navijača, dobili krila i uspešno se odbranili. U 83. minutu ,zbog šutanja lopte posle zvižduka sudije, drugi žuti karton je dobio rezervista Pejnović, i morao je put svlačionice, a njegovim stopama , četiri minute kasnije, zbog faula, otišao je i kapiten Strahinja Kapetinić, pa su rastinci zadnje minute igrali sa devetoricom , ali ni to im nije smetalo da sačuvaju siguran rezultat i ostvare zasluženu pobedu.Najbolji pojedinac na utakmici bio je golman gostiju Beretić i on nosi najveće zasluge za osvojena tri boda rastinske ekipe, mada ni ostali igrači nisu ništa slabiji.

ŽAK-RASTINA 1918 1:2 (1:2) Igralište kraj železničke pruge. Gledalaca 100. Sudija Vračar (Sombor). Pomoćnici Kiršner i Savić. Strelci Tubić u 39 iz penala (Žak) a Pavić u 7 i Vukas (autogol) u 20 za Rastinu . Žuti kartoni Tubić (Žak) Marić, Koruga, Lalić D. Cvijetić i F. Cvijetić (Rastina). Crveni kartoni Pejnović u 83. i Kapetinić u 87. (Rastina) Igrač utakmice Beretić (Rastina).
ŽAK: Carić, Radusin, Vukas (Halas), Elez ( Mijatović), Sazdanić, Šušilović, Janković, Tubić, Savić, Vidaković i Komušanac (Mazinjanin).
Rastina 1918: Beretić, Marić (Koruga) Sečujski, Zakić, Kapetinić, Lalić, Vulić, Piplica (Simić), Pavić (Pejnović) D. Cvijetić i F. Cvijetić.