Radnik
Loznica
Železničar
Posle velike borbe, Meridiana - Dunav 90:82

Košarkaši Dunava pretrpeli su poraz u četvrtom kolu Prve muške lige grupa Vojvodina. U sportskoj hali u Futogu, domaći košarkaši Meridiane iz Novog Sada slavili su rezultatom 90:82, po četvrtinama 27:17, 26:21, 21:21, 16:23. Borili su se igrači Dunava hrabro tokom svih četrdeset minuta, odigrali dobro u prvih nekoliko minuta, kao i veći deo drugog poluvremena ali ostaje utisak da se nije moglo više pre svega zahvaljujući čudnim sudijskim odlukama.

Bila bi ovo odlična utakmica, uzbudljiva, prava prvenstvena, da po ko zna koji put u glavnim ulogama nisu bile sudije. Suvišno je više trošiti vreme i reči na suđenje gospodina Lojovića, dobro poznatog svim košarkaškim radnicima. Teško će za našu košarku, klubove i reprezentaciju doći bolji dani, teško ćemo motivisati mlade igrače, sve dok se u košarkaškoj organiziciji ne promeni trenuntni sistem vrednosti. Na kraju, sve čestitke igračima Meridiane na pobedi a igračima Dunava na zalaganju i borbenosti koju su prikazali.

Naredne dve utakmice Dunav igra na svom terenu, prvu u subotu 29.oktobra kada u goste stiže Akademik iz Srbobrana. Utakmica se igra u Belegišu sa početkom u 19h.