Trstenički karatisti drugi u ukupnom plasmanu u Kruševcu

Mladi karatisti trsteničke "Prve petoletke'" - foto: Dragan Ivanović

Na održanom Međunarodnom World Kupu "Serbia open" - Memorijal Oliver Tomić u karateu u Kruševcu, učestvovalo je 12 zemalja sa preko 1000 takmičara. Prema rečima mladih i uspešnih trsteničkih karatista, članova KK Prva petoletka", evropske šampionke i trenera državne seniorske reprezentacije Nade Sarić, ovaj trofejni klub nastavio je sa uspesima u ovom borilačkom sportu.

"U ukupnom plasmanu osvojili smo pehar za drugo mesto, isto tako smo osvojili pehar za prvu kadetkinju u katama koji je izborila Sofija Stojić. Dobili smo i pehar kao najmasovniji klub na ovom takmičenju. Naš najmlađi takmičar Vidan Sarić Đurđević dobio je posebno priznanje, pehar za najkvalitetnijeg takmičara turnira na Tatamiju 2 to su takmičari uzrasta od 5 do 7 godina. Pojedinačno naši takmičari su bili uspešni u borbama i katama. Četiri naša tima osvojili su tri zlatne i jednu srebrnu medalju. Prezadovoljna sam angažovanjem i uspesima naših takmičara, slede nam dalje pripreme, uskoro Evropsko prvenstvo za juniore i seniore u Gentu u Belgiji, učešće na ovom takmičenju izborile su Ivana Nedeljković i Sofija Stojić", rekla nam je Nada Sarić.