Srpskoligaš sa Tise bolji u komšijskom okršaju

Vlaučin obilazi Babina i postiže gol - foto: V. Jankov

U komšijskom okršaju, Bečejci su prekinuli seriju od šest uzastopnih pobeda Gradištanaca u pripremnom periodu. Istina, Voša je povela već u trećem minutu golom Prodanova, koji je pobegao odbrani domaćina i iz drugog pokušaja savladao Barjaktarova. Potom su Bečejci preuzeli inicijativu, ali se na golove čekalo do finiša prvog poluvremena, a strelac oba pogotka bio je Savanović. U 40. minutu je materijalizovao centešut sa leve strane Tomića, a pet minuta kasnije proigravanje Tomčića.

U nastavku su momci sa Tise postigli još dva gola, ali i propustili nekoliko izglednih prilika. Dobro dodavanje Jelića, Vlaučin je pretvorio u pogodak u 54. minutu, a u 62. minutu je Mastilo dijagonalom uposlio Krajinovića, koji je volej udacem sa desne strane pogodio suprotan ugao nemoćnog Babina za konačnih 4:1.

OFK Bečej 1918 - Vojvodina (BG)   4:1  (2:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gladelaca: 100. Sudija: David Đumić (Bačka Topola). Strelci: Savanović i 40. i 45,Vlaučin u 54. i Krajinović u 62.minutu za OFK Bečej 1918, a Prodanov u 3. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Petrović i Pelengić (Vojvodina).

OFK Bečej 1918: Barjaktarov, Novevski, Jelenković, Vorgučin, Milin, Mirkov, Tutnjević,Dražić, Tomić, Savanović, Tomčić. U drugom pluvremenu igrali su: Milovanov, Hasičić,Tatić, Kopre, Prodanov, Đurović, Mastilo, Krajinović, Vinović, Vlaučin, Jelić.

Vojvodina (BG): Babin, Rajačić, Petrović, Narančić,Savin, D. Jelić, M. Jelić, Soldat, Živanović, Prodanov, Pelengić. Igrali su još: Stefanov, Lukač, Pecarski, Obradović, Topić.

OFK Kikinda : OFK Bečej 1918
Hajduk 1912 : Borac (S)
Omladinac : Jedinstvo (SP)
1. Maj Ruma : Borac (Š)
Radnički 1912 : OFK Stari Grad
Tekstilac : Dinamo 1945