"Crveni" nadigrali Jagodince

Fudbaleri Radničkog 1923 upisali su i treću pobedu u okviru zimskih priprema, pošto su na svom "Čika Dači" savladali ekipu Jagodine u petoj kontrolnoj utakmici sa ubedljivih 4:1 (2:0).

Izabranici trenera Aleksandra Linte pružili su igru dostojnu vodeće ekipe Prve lige Srbije i u potpunosti su nadigrali inače odlične Jagodince, mada ostaje utisak da je i pored četiri postignuta pogotka realizacija morala biti na mnogo većem nivou.

“Crveni” su i na ovom susretu nastupili bez povređenog Marka Mirića i prvog golmana Lazara Raičevića, koga zbog hirurške intervencije očekuje nešto duža pauza. U sastavu nije bilo ni Ognjena Ilića, koji je propustio ovu utakmicu zbog lakše povrede.

Šansu je ponovo dobio sedamnaestogodišnji Andreja Ristić, izdanak omladinske škole kluba sa “Čika Dače”, koji se za ukazano poverenje šefu stručnog štaba Aleksandru Linti odužio na najlepši mogući način – prvim svojim pogotkom u dreu seniorskog tima.

Treba reći da je na ovoj utakmici prve minute u dresu Radničkog 1923 upisao mladi čuvar mreže Nikola Stepanović, koji je u poslednjim trenucima prelaznog roka doveden na pozajmicu iz grčkog Ksantija.

Prvi deo susreta protekao je u znaku Nemanje Tomića, koji je sa dva prelepa pogotka i još par efektnih poteza ponovo demonstrirao svoju fudbalsku klasu.

Nekadašnji reprezentativac je već u 10. minutu “načeo” mrežu Jagodinaca prelepim lob udarcem sa dvadesetak metara, što je bio samo nagoveštaj onoga što je usledilo u finišu prvog poluvremena.

Igrao se 38. minut kada je Tomić prihvatio loptu na levoj strani terena, krenuo sa njom ka sredini, a onda se negde na pola puta iznenada odlučio da uputi parabolu ka protivničkom golu. Pokušao je golman Jagodine Stojiljković da interveniše, ali je samo ulepšao ovaj zaista fenomenalan pogodak.

Pored ta dva Tomićeva gola, Radnički 1923 je u prvom poluvremenu propustio još dve-tri veoma izgledne šanse za postizanje pogotka. Uroš Aleksijević je dva puta izlazio sam pred protivničkog golmana, ali nije uspeo da ga savlada, a veliku priliku imao je i Uroš Vidović samo minut pre Tomićevog drugog pogotka, kada je iz više nego izgledne pozicije šutirao preko gola.

Drugo poluvreme donelo je još više uzbuđenja. Tek što se krenulo sa centra, Tomić je idealno proigrao Nikodijevića koji iz neposredne blizine pogađa golmana Jagodine.

Samo dva minuta kasnije, Jagodinci iz maltene prvog udarca ka golu Kragujevčana stižu do pogotka. Spasojević je šutirao sa distance, mladi čuvar mreže Radničkog 1923 Lukić je slabo odreagovao i ispustio loptu, a na pravom mestu našao se Milo Mićunović i prosledio je u mrežu.

Ovaj nesrećno primljeni pogodak nije poremetio “crvene”, koji su nastavili da stvaraju šanse pred protivničkim golom. Prosto je neverovatno kakve prilike Kragujevčani nisu uspevali da realizuju, sve dok ovu reviju promašaja nije okončao Vladimir Ćirović, koji je samo par minuta po ulasku u igru uspeo da se upiše u listu strelaca.

Konačan rezultat postavljen je četiri minuta pre kraja utakmice, kada je mladi Ristić umakao pažnji svojih čuvara i manirom iskusnog strelca matirao golmana Jagodine Stojiljkovića.

Fudbalere kragujevačkog prvoligaša do početka prolećnog dela sezone očekuju još dve provere, najpre protiv OFK Beograda u sredu, a potom i sa zemunskim Teleoptikom naredne subote.

RADNIČKI 1923 – GFK JAGODINA 4:1 (2:0)

Stadion:
“Čika Dača”. Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac).  Strelci: Tomić u 10. i 38, Ćirović u 76. i Ristić u 86. minutu za Radnički 1923, a Mićunović u 48. minutu za GFK Jagodinu.

RADNIČKI 1923: Lukić, Rađen, M. Vidović, Filipović, Dukić, U. Vidović, Kovačević, Aleksijević, Tomić, Avram, Nikodijević. Igrali su još: Stepanović, Petrović, Varjačić, Vićentijević, Milikić, Ćirović, Ristović, Ristić i Maksimović.

GFK JAGODINA: Stojiljković, Ivečić, Spasojević, Radenović, Đorđević, Mikić, Janković, Kocić, Ajdarević, Mićunović, Nebo. Igrali su još: Ilić, Medić, Stamenković, Vasić i Martins.

JOŠ JEDAN MLADI ČUVAR MREŽE NA "ČIKA DAČI"

S obzirom da Lazara Raičevića očekuje nešto duža pauza, rukovodstvo kluba sa “Čika Dače” odlučilo je da u smiraj prelaznog roka angažuje još jednog čuvara mreže. Izbor je pao na Nikolu Stepanovića, bivšeg kadetskog reprezentativca Srbije, koji u Radnički 1923 dolazi na pozajmicu iz grčkog Ksantija.

Stepanović ima devetnaest godina i prve fudbalske korake načinio je u rodnom Šapcu. Godinu dana je proveo u mlađim kategorijama beogradskog Čukaričkog, odakle je prešao u Partizan. U klubu iz Humske proveo je četiri sezone, a kako nije dobio odgovarajuću priliku da prikaže svoje umeće, leta 2019. godine prelazi u redove grčkog Ksantija.

Sa Stepanovićem i Lukićem, Radnički 1923 je dobio tandem mladih i izuzetno perspektivnih čuvara mreže na kojima mogu da mu pozavide i mnogi superligaški klubovi.