Brodolom "carića" u Varvarinu

Fudbaleri Temnića nadigrali su potpuno cariće iz Niša u utakmici koja je za obe ekipe bila generalka pred start prvenstva u Srpskoj ligi grupa Istok. Iako je vreme ličilo na tropsko Temnićevi fudbaleri više su trčali iskazali veliku želju i nagovestili velike mogućnosti pred start sezone u nedelju ( u Varvarin stiže doskorasnji prvoligas Moravac orion iz Mrštana) na zadovoljstvo gledalaca.

Temnić je od starta pokazao šta želi već u 2. minutu sjajni Rajković je prošao solo kroz odbranu Car Konstantina ali je šutirao pored gola. Već u 8. minutu nova akvizicija Temnića bivši kadetski reprezentativac Srbije Gajić odlično je uposlio Igora Pavlovića koji se našao u gol šansi ali je ovaj nesebično poslužio prvog strelca Varvarinaca Stefana Sibinovića za vođstvo od 1:0. U  12. minutu mladi Petković je odlično protutnjao levom stranom ubacio loptu u 16 .metara ali Milan Marković za malo nije bio precizan.

Foto Slobodan Simić detalj sa utakmice - Igor Pavlović (Temnić) i Kocić (Car)

Ipak u 21. minutu svoju inicijativu Temnić je krunisao drugim golom.Posle kornera sa leve strane najviši u skoku bio je Gajić,golman gostiju prošetao je školski rečeno u prazno a lopta koja je došla do Igora Pavlovića bila je idealna za njega da je ubaci u mrežu i postigne prvenac u dresu Temnića za 2:0. Sjajno su u tim trenucima funkcionisali sjajni Rajković i Sibinović. Ovaj prvi sjajno je dubinskim pasovima upošljavao željnog golova i fudbala Sibinovića pa smo posle jednog takvog pasa u 23. minutu videli najbolju akciju na utakmici. Sjajan pas za Sibinovića koji po levoj strani ide sam ka golmanu gostiju ali ovaj nesebično upošljava na drugoj strani Žerjava (stameni štoper pokazao je danas da može da briljira i na poziciji desnog beka) uklizao je na tu loptu  ali je promašio gol. Carići prvi šut na gol upućuju u 34. minutu i to iz kornera. Milenković majstorski gađa gol ali i iskusni Slobodan Marković odlično interveniše pa se na poluvreme odlazi sa 2:0 za Varvarince.

Foto Slobodan Simić. 70. minut - Kocić pogađa sopstvenu mrežu

Drugo poluvreme počelo je napadima Temnića ali su Carići iz Niša u periodu od 50. do 60. minuta potpuno dominirali. Najpre je u 54. minutu posle prekršaja na 20 metara polulevo od gola S.Markovića,slobodnjak majstorski izveo Milenković uhvatio Temnićevog golmana na krivoj nozi i smanjio na 2:1, da bi samo dva minuta kasnije Đorđević sjajno prošao izašao sam ispred Markovića koji je izašao van šesnaest metara i ovog puta spasio svoj gol,još jednom je Đorđević u 59. minutu prošao sjajno po levoj strani ali je njegov šut prosao tik pored stative. I bilo je to sve od niških carića Temnić potpuno preuzima igru u svoje ruke pa ponovo u 67.minutu.

2:1 Milenković

Rajković jednim dubinskim pasom u roglju šesnaesterca pronalazi Milana Markovića koji ima poziciju za šut ali okreće jednog igrača gostiju za još bolju poziciju i onda topovski šutira pod prečku za veliki aplauz publike. U 70. minut sve bolji mladi Ristić sjajno prodire po levoj strani upućuje odličan centaršut prema Sibinoviću ali na tu loptu ide i štoper gostiju Kocić koji glavom šalje loptu u sopstvenu mrežu za konačnih 4:1. Do kraja dominacija Temnića a još jednu veliku šansu propušta Sibinović ali ostaje 4:1 za Varvarince i sjajan kraj priprema u kojima Temnić u 8 mečeva nije izgubio utakmicu i nije primio gol iz igre za veliku nadu da je san Varvarinaca i želja agilnog predsednika Varvarinaca Darka Brankovića da posle ovog prvenstva postane prvoligaš sasvim realna i moguća.

Temnić- Car Konstantin 4:1(2:0)

Strelci: 1:0 Sibinović u 8, 2:0 Pavlović u 21, 2:1 Milenković u 54, 3:1 Milan Marković u 67, 4:1 Kocić (autogol) u 70. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 350. Sudija Marko Veljković(Kruševac)

Temnić:Slobodan Marković, Žerjav, Petković, Gajić, Ćosić, Jovan Jovanović, Miletić, Milan Marković, Pavlović, Rajković, Sibinović. Igrali su još: Ristić, Krstić, Aksentijević, Manojlović, Simonović,Jevtić.

Car Konstantin: Milanović, Stojanović, Milan Marković, Simić, Kocić, Mitrović, Mićunović, Milenković, Branković, Stefanović, Đorđević. Igrali su još: Stanković, Milijić, Ristić, Jovanović, Zdravković, Antić, Mitić.