Prvo proljećno slavlje na "Radolinci"

Fudbaleri Proletera, nakon preokreta, stigli su do pobjede rezultatom 3:1 u duelu sa Sutjeskom. Fočaci su poveli u 19. minutu golom Radomira Drakula, ali svega deset minuta kasnije domaćin je preko Vladimira Markovića stigao do izjednačenja. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Pet minuta u drugom poluvremenu bilo je potrebno izabranicima Zorana Ćurguza da stignu do drugog gola. Ponovo je precizan bio najbolji igrač susreta Marković za vođstvo od 2:1, da bi Dejan Gavrić u 58. minutu postavio konačnih 3:1.

Proleter je ovim trijumfom prišao na bod Sutjesci i sada zauzima 8. mjesto na prvoligaškoj tabeli. U narednom kolu Teslićani gostuju u Mrkonjić Gradu ekipi Slobode, dok će Fočaci ugostiti Modriča Maximu.

PROLETER - SUTJESKA 3:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 R. Drakul (19), 1:1 Marković (29), 2:1 Marković (50), 3:1 Gavrić (58).
Stadion: "Radolinka" u Tesliću.
Gledalaca: oko 300.
Sudija: Dalibor Anđić (Omarska).
Žuti kartoni: Osmić, Rašić, N. Panić, D. Panić, Dolić (Proleter); Njeguš, Mrgud (Sutjeska).

PROLETER: Trogrlić, Kondić, Perović (od 88. min. Perišić), N. Panić, Marković, Đekanović, Gavrić, D. Panić, Dolić, Osmić, Rašić (od 78. min. Galamić). Trener: Zoran Ćurguz.

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Simić, Njeguš, Đoković, D. Drakul, R. Drakul, N. Drakul (od 65 R. Radović), Pljevaljčić  (od 62. min. Ivković), B. Radović (od 61. min. Blagojević). Trener: Duško Rašović.

Igrač utakmice: Vladimir Marković (Proleter).

Sloga 3 : 0 Mladost