Nula u Surčinu

Nakon prošlonedeljne neočekivane pobede nad "studentima" u gostima, Surčinci danas igraju protiv još jednog tima koji se bori za goli srpskoligaški život. Nasuprot njih se nalaze Borčani koji su pre nedelju dana kod kuće pozitivno iznenadili lidera iz Gornje varoši igrajući nerešeno, tako da obe ekipe ulaze u utakmicu u pozitivnoj atmosferi.

Osim prilike Vraneševića u 5. minutu kada je sa 10-12 metara šutirao pravo u golmana BSK-a, nije bilo više uzbuđenja do 30. minuta. Nakon udarca iz ugla half domaćih Mitrović je pogodio prečku, a odbijenu loptu Sekulić sa svega par metara udaljenosti poslao iznad gola. U tim trenucima goste je pogledala sreća.

Umalo se to Surčincima nije osvetilo u 35. minutu kada je Dašić sa svega nekoliko metara šutirao, golman domaćih je loptu zakačio vrhovima prstiju i odbio do stative, odakle mu se ona vratila u naručje. Poslednju priliku u prvom delu meča imali su domaći u 42. minutu kada je posle centaršuta Mićića, glavom sa 8 metara, Subotić šutirao neprecizno.

Posle samo 40 sekundi igre u nastavku Vranešević je lepo šutirao sa 14 metara, golman gostiju Babić loptu je izvadio iz ugla. Igrao se 56. minut kada je Donevski izveo korner, a kapiten domaćih Maksimović sa 4-5 metara šutirao malo pored gola, još jedna prilika za Jedinstvo otišla je u nepovrat.

Konstantna ofanziva domaćih nije dala rezultat ni u 76. minutu, Andrija Živković je idealno uposlio Subotića, ovaj izlazi sam pred Babića, ali pogađa stativu. Borčani u 86. minutu imaju prvu dobru priliku u drugom poluvremenu, šut Radoševića sa 13-14 metara završio je tik iznad prečke. Mogli su doći do sva tri, mada po prikazanoj igri mogu biti zadovoljni i bodom.

Naredne subote Jedinstvo gostuje na Staroj Karaburmi, dok BSK dočekuje direktnog konkurenta za opstanak, ekipu Studentskog grada.

JEDINSTVO - BSK BORČA 0:0

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Božović Goran i Galić Branko. ŽUTI KARTONI: A.Živković, Maksimović, M.Živković i Subotić (Jedinstvo), Keča, D.Stegnjaja, Petković i N.Stegnjaja (BSK). CRVENI KARTON: M.Živković 88.min (drugi žuti) (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Novaković, A.Živković, Mićić, M.Živković, Maksimović, Mitrović, Sekulić, Donevski, Subotić, Dimitrijević (Vasić) (Arsović), Vranešević (Ivković).

BSK BORČA: Babić, Radošević, D.Stegnjaja (Vančagović), Koštić, Stanić, N.Stegnjaja (Radinović), Rančić (Stoiljković), Milošević, Keča (Đelmaš), Petković, Dašić.