Winter sport
Bečejci briljirali na prvoligaškoj premijeri kraj Tise
16.10.2021 V. Jankov

Česta slika pred golom Beograđana - foto: V. Jankov

Premijera povratnika u elitu pred svojim navijačima po njihovim notama. Istina, snažan otpor Beograđana slomljen je tek u nastavku utakmice, a onda je to bila prava rapsodija kraj Tise. Pored „petarde“ u mreži gostiju, imponovala je čvrsta igra u fazi odbrane i vrlo lepršava na protivničkoj polovini.

Golgeter iz minule drugoligaške sezone Srđen Golub otvoro je seriju golova iz brzog kontranapada, a već u narednom 24. minutu bilo je 2:0, ali je sada, pored šuta Marka Živkucina, ulasku lopte u mrežu doprineo i do tada sigurni golman Radoslav Drndarević. Kada je kapiten Stefan Korać u 27. minutu zakucao loptu u same raklje za 3:0, bilo je jasno da bodovi ostaju kraj Tise, a sve je u 35. minutu potvrdio brzonogi Boris Bodonji, koji je prvo materijalizovao asistenciju Stanojevića, a onda Živića.

Bečej 2003 - Konjarnik 5:0 (0:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Petar Radojičić (Sremska Mitrovica) 8 i Miloš Jocović (Vrbas) 8. Strelci: 1:0 Golub u 23, 2:0 Živkucin u 24, 3:0 Korać u 27, 4:0 Bodonji u 35, 5:0 Bodonji u 35. Žuti kartoni: Golub, Korać (Bečej2003.), Šljukić (Konjarnik). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 9 (4+5), Konarnik 9 (5+4). Igrač utakmice: Boris Bodonji (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (15 odbrana) 8, NOVAKOVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7,5, GOLUB 8, BODONJI 8,5, Andrić -, Živkucin 7,5, Jovanović 7, Živić 7,5, Korać 7,5, Arđeljan 7.

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ 7,5,MILOSAVLJEVIĆ 7, LJUJIĆ 7, ŠLJUKIĆ 7, RISTANOVIĆ 6,5, Antić -, Grujić -, Sarić -, O. Sranković 6, Ivić -, Bosnić 6, A. Stanković 6,5, Krstić 6,5.