"Čelzi" iz Surčina posrnuo pred Brodarcem

Brodarac, prvi pratilac vodećeg OFK Beograda do ovog kola, ima težak zadatak da pobedi na vrućem terenu u Surčinu i nastavi mrtvu trku za vrh tabele.Ā
Prva akcija i penal za goste. Naime, igrao se 3. minut Stojanović je Å”utirao glavom sa oko 12 metara, lopta je na putu ka golu udarila Vukićevića u ruku i to je po miÅ”ljenju sudije utakmice bilo dovoljno da pokaže na kreč. Siguran realizator najstrože kazne je bio ToÅ”eski.Ā
Potom je aktivnost preseljena na odbrambenu polovinu gostiju, gde igrači Brodarca s velikom požrtvovanoŔću zadnje linije uspevaju da odole svim pritiscima. UmeÅ”no se brane pa domaći ne uspevaju do odmora da pronađu pukotinu u odbrani i pored konstantnih napada.
Surčinci i u nastavku kreću sa žestokim atacima, a posle centarÅ”uta Jerovića u 49. minutu, Nikolić je propustio idealnu priliku da savlada Novića sa svega 5-6 metara. Tri minuta kasnije preslikana akcija sa drugim akterima. Ovog puta je Vukićević centrirao, a Ranković tukao glavom preko gola gostiju. Odbrana Brodarca se povija pod naletima domaćih, ali ipak ne kapitulira.
Propuste Jedinstva gosti kažnjavaju iz brze kontre, strelac je Miladinović na asistenciju Mitrovića, za nerealnih 0:2 u 61. minutu. Nisu se domaći demoralisali ni posle drugog primljenog gola, pokuÅ”avaju na sve načine da probiju oklop Brodarca, ali za to im je osim htenja potrebno i umeće. Svi njihovi napori do kraja meča ostaju uzaludni, tako da Brodarac nosi vredne bodove kući.
Jedinstvo narednog vikenda gostuje u Obrenovcu, dok Brodarac u petak u derbiju Novog Beograda dočekuje Radnički.

JEDINSTVO - BRODARAC 0:2 (0:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Å oÅ”kić Tihomir. STRELCI: ToÅ”eski 4. (k.u.) i Miladinović 61.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Jovanović (Jedinstvo), Đilas i Mitrović (Brodarac).
JEDINSTVO: Novaković, Vukić, Vukićević (Anđelković), Jovanović, Maksimović, Sredojević, Ranković (Goronja), Mikić, Nikolić (Cvetković), Žmirić (Đokić), Jerović.Ā
BRODARAC: Nović, Jovanović, Đilas, Vitorović (Lukić), Tasić, Ilić, ToÅ”eski (Mijailović), Stojanović (Tabaković), Đurić (Daničić), Mitrović, Miladinović (Milanović).