Teleoptik
Zvezdara

Surčinci po navici, bez golova i na Starom sajmištu

07.04.2023 H.D.Vujanović

Dve ekipe iz gornjeg dela tabele ušle su aktivno u meč, a gosti su već u 7. minutu mogli da povedu. Vranešević je lepo odigrao do Subotića, a ovaj iz prve sa desetak metara biva neprecizan. Ne staju Surčinci sa aktivnostima, lopta je više u njihovom posedu, dok su domaći nešto rezervisaniji.

Brodarac je prvi put pripretio preko Stajkovića u 22. minutu, ali bio je neprecizan pa je lopta posle njegovog šuta sa 14 metara završila na zaštitnoj ogradi. Igrao se 36. minut kada je Adžić predriblao dva protivnička igrača i zakoračivši u kazneni prostor naciljao donji desni ugao, golman Jedinstva Novaković se ispružio i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Poslednju priliku u prvom delu imaju gosti u 43. minutu, kapiten Maksimović sa peterca šutira glavom, neprecizno.

I u nastavku prvi u prliku ulaze gosti, Subotić je u 49. minutu izašao sam pred golmana domaćih, pokušao da ga lobuje, Marić se ispružio koliko je dug i odbranio. Potom se promašaj Sekulića u 55. minutu može staviti u rubriku "verovali ili ne". Subotić ga je lepo uposlio na tri metra od gol crte Brodarca, a ovaj uspeva da prebaci prazan gol i natera saigrače da se uhvate za glavu.

Gosti su od 60. minuta sa igračem manje u polju, zbog drugog žutog kartona isključen je kapiten Maksimović. Brodarac od tog trenutka preuzima apsolutnu dominaciju, ali osim što je Sretenović u 85. minutu pripetio sa dvadesetak metara, nije viđena nijedna akcija koja bi mirisala na gol.

Jedinstvo je uspelo do kraja da održi rezultat 0:0 i to im je treća utakmica zaredom koju su odigrali bez golova. Naredno kolo Brodarac će biti gost Studentskog grada na stadionu Bežanije, dok Jedinstvo dočekuje Torlak u Surčinu.

BRODARAC - JEDINSTVO 0:0

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gavranić Milan. POM.SUDIJE: Bigović Aleksa i Raščanin Aleksa. ŽUTI KARTONI: Jovanović (Brodarac), Maksimović i Subotić (Jedinstvo). CRVENI KARTON: Maksimović (drugi žuti) (Jedinstvo).

BRODARAC: Marić, Adžić, Milojević, Marjanović, Đilas, Ilić, Sretenović, Jovićević (Tejić), Jovanović (Pepić), Miljković, Stajković (Tabaković).

JEDINSTVO: Novaković, A.Živković, Mićić, M.Živković, Maksimović, Mitrović, Sekulić, Donevski, Subotić, Dimitrijević (Bogićević), Vranešević.