Ljubić
Jedinstvo
Sloga i lider Rudar remizirali
01.11.2020 sportdc.net

Fudbaleri Sloge odigrali su nerijeŔeno 1:1 sa liderom na tabeli Rudarom iz Prijedora. Sloga je krenula otvoreno u ovoj utakmici sa željom da osvoji sva tri boda.

U 12.minutu idealna prilika za goste, Kulenović je imao otvoren prostor ka golu, međutim Å”utirao je preko prečke. Igrao se 19.minut odlični golobradi Obrad Starčević oslobodio se svog čuvara lucidnim potezom zatresao je mrežu gostiju za 1:0. Nakon toga Sloga je i dalje atakovala imala je Å”ansi da postigne drugi gol. U 23.minutu volej udarac Matovića bravurozno brani Divković. Tekao je 31.minut SaÅ”a Perić je krenuo ka golu Topolovića, ali odbrambebi igrači Rudara uspjeli su izblokirati njegov Å”ut. U 35.minutu bravura Topolovića kada udarac Macea iz blizine odlično brani. A onda tri minuta kasnije slijedi kazna kada je Ilija Danilović poravnao rezultat na 1:1. To je ispostavilo se bio rezultat prvog dijela meča.

U nastavku igralo se čvrsto. Obje ekipe imale su nekoliko prilika za postizanje gola.U samom finiÅ”u domaći su imali Å”ansu da dođu do pobjede ali su bili neprecizni. Na kraju nerijeÅ”en rezultat je najrealniji. Dobojlije u narednom kolu gostuju u Novom Gradu gdje igraju protiv Slobode. Treba reći, opÅ”te je poznato da zbog pandemije nije dozvoljeno prisustvo gledalaca na tribinama. Ali Doboj ima popularnog Alagu navjernijeg navijača, koji je veče pred utakmicu sa grupom omladinaca pjevao Slogine navijačke Ā pjesme Slogi po gradu. Nekoliko sati prije utakmice na tribinama je ostavio fotografije podrÅ”ke voljenom klubu i gradu Doboju.

SLOGA ā€“ RUDAR PRIJEDOR 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Starčević u 19, 1:1 Danilović u 38.minutu. Stadion: ā€žLukeā€œ. Bez publike. Sudija: Slađan DoÅ”lo (Istočno Sarajevo). pomoćnici: SiniÅ”a Ivančević (Banja Luka) i Božidar Rustić (GradiÅ”ka). Četvrti sudija: Dragan Žarić (Kotor VaroÅ”). Delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina). Kontrolor suđenja: dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Janković, Nikolić, Lukić, Mace (Sloga), Stjepanović, Pekija (Rudar Prijedor).

SLOGA: Divković, Janković, Nikolić, Lukić (od 83.minuta GalijaÅ”ević), Đuranović, Vasiljević, Hadžimujić, Mace (od 90. Andrić), Starčević (od 67. Osmić), Perić (od 90. Stamenković), Ristić. Trener: Milan Draganović.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Kulenović, Burazor, Danilović (od 46.minuta Milićević), Stjepanović (od 70 GliÅ”ić), Zekanović (od 87. Rastoka), Matović, Ivetić, Jakupović (od 58. Marić), Marmat. Trener: Boris Savić.

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske Prva liga Republike Srpske Sloga Rudar Prijedor