Sloga i lider Rudar remizirali

Fudbaleri Sloge odigrali su neriješeno 1:1 sa liderom na tabeli Rudarom iz Prijedora. Sloga je krenula otvoreno u ovoj utakmici sa željom da osvoji sva tri boda.

U 12.minutu idealna prilika za goste, Kulenović je imao otvoren prostor ka golu, međutim šutirao je preko prečke. Igrao se 19.minut odlični golobradi Obrad Starčević oslobodio se svog čuvara lucidnim potezom zatresao je mrežu gostiju za 1:0. Nakon toga Sloga je i dalje atakovala imala je šansi da postigne drugi gol. U 23.minutu volej udarac Matovića bravurozno brani Divković. Tekao je 31.minut Saša Perić je krenuo ka golu Topolovića, ali odbrambebi igrači Rudara uspjeli su izblokirati njegov šut. U 35.minutu bravura Topolovića kada udarac Macea iz blizine odlično brani. A onda tri minuta kasnije slijedi kazna kada je Ilija Danilović poravnao rezultat na 1:1. To je ispostavilo se bio rezultat prvog dijela meča.

U nastavku igralo se čvrsto. Obje ekipe imale su nekoliko prilika za postizanje gola.U samom finišu domaći su imali šansu da dođu do pobjede ali su bili neprecizni. Na kraju neriješen rezultat je najrealniji. Dobojlije u narednom kolu gostuju u Novom Gradu gdje igraju protiv Slobode. Treba reći, opšte je poznato da zbog pandemije nije dozvoljeno prisustvo gledalaca na tribinama. Ali Doboj ima popularnog Alagu navjernijeg navijača, koji je veče pred utakmicu sa grupom omladinaca pjevao Slogine navijačke  pjesme Slogi po gradu. Nekoliko sati prije utakmice na tribinama je ostavio fotografije podrške voljenom klubu i gradu Doboju.

SLOGA – RUDAR PRIJEDOR 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Starčević u 19, 1:1 Danilović u 38.minutu. Stadion: „Luke“. Bez publike. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). pomoćnici: Siniša Ivančević (Banja Luka) i Božidar Rustić (Gradiška). Četvrti sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina). Kontrolor suđenja: dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Janković, Nikolić, Lukić, Mace (Sloga), Stjepanović, Pekija (Rudar Prijedor).

SLOGA: Divković, Janković, Nikolić, Lukić (od 83.minuta Galijašević), Đuranović, Vasiljević, Hadžimujić, Mace (od 90. Andrić), Starčević (od 67. Osmić), Perić (od 90. Stamenković), Ristić. Trener: Milan Draganović.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Kulenović, Burazor, Danilović (od 46.minuta Milićević), Stjepanović (od 70 Glišić), Zekanović (od 87. Rastoka), Matović, Ivetić, Jakupović (od 58. Marić), Marmat. Trener: Boris Savić.

Tekstilac 1 : 0 Slavija
Leotar 2 : 2 Drina
Borac 2 : 1 Modriča
Jedinstvo 0 : 2 Zvijezda 09
Ljubić 2 : 2 Sutjeska
Podrinje 1 : 1 Željezničar
Kozara 3 : 2 Sloboda
Sloga 1 : 1 Rudar Prijedor