FMP

Mega u finišu ostala bez pobede, Cibona slavila u meču punom preokreta

24.11.2019 bcmegabasket.net

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Mega Bemaxa su u meču punom preokreta u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na kraju ipak izgubili od Cibone sa 72:76 (20:20, 22:14, 15:27, 15:16) u okviru 8. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su imali prednost od 11 poena u drugoj četvrtini, da bi potom gubili sa 10 u trećem periodu, a u izuzetno uzbudljivom finišu bolje su se snašli košarkaši Cibone i ostvarili veoma važnu pobedu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 23 poena i Nikola Mišković sa 16. U ekipi Cibone su se istakli Filip Bundović sa 26 poena i Toni Katić sa 22.

Posle 8 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima jednu pobedu dok Cibona ima skor 3-5. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 1. decembra od 12 časova kada će u Laktašima gostovati Igokei.

Na pauzama između četvrtina gledaoci u hali su imali priliku da se oprobaju u šutu sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali na žalost, nisu bili precizni.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Atić, Mišković, Tanasković i Simonović. Cibona sa 2 trojke na startu vodi sa 6:3, ali borbena Mega poenima iz reketa Simonovića i Tanaskovića vrlo brzo preuzima vođstvo koji dostiže 9 poena. Odlična kontrola skoka uz uhvaćene lopte u napadu donose Megi nove poene, ali u finišu četvrtine Cibona koristi greške Mege i kontrama spušta razliku na 3 poena, 18:15, da bi se prva četvritna završila sa 20:20.

Trojke Miškovića i Mesičeka na početku druge četvrtine ponovo donose prednost Megi, ali zbog promašenih slobodnih bacanja prednost nije i veća. Marjanović prvo zakucava a potom pogađa i trojku, ali nove izgubljene lopte igrača Mege Cibona uspeva da kazni. Igrači Mege su nastavili sa velikom energijom na parketu uz nove skokove u napadu, Marjanović ponovo poentira iz kontre da bi zakucavanjem Simonovića Mega otišla na pauzu sa 9 poena prednosti, 42:33.

Činilo se da je sjajnim zakucavanjem Atića pod faulom Mege krenula da prelama meč početkom treće četvrtine, ali Cibona odgovara serijom 0:10 uz dve trojke za vođstvo gostiju 47:48. Mega sa penala poravnava rezultat, ali loša serija se nastavlja, pa Cibona na minut do kraja treće četvrtine ima prvi put dvocifrenu prednost, 50:60. Ipak, Mege se ne predaje, Miljenović pogađa za dva, Simonović zakucava da bi Mesiček u poslednjoj sekundi sa više od pola terena pogodio za 57:60 na kraju treće četvrtine.

Povela je Cibona sa 7 poena razlike u poslednjoj četvrtini, ali je Mega odličnom odbranom uspela da stigne goste, pa i da poenima Mesičeka sa linije slobodnih bacanja povede sa 69:67. Bundović je za goste odličan u reketu u dva navrata, da bi potom Miškoviću sviran faul pri šutu Katića, sudije dosuđuju i tehničku grešku zbog prigovora i Cibona vodi sa 69:74. Mišković pogađa trojku na 14 sekundi do kraja, ali je u preostalom vremenu dosuđena nesportska Simonoviću kojoj je i meč definitivno rešen za konačnih 72:76.

Mega Bemax: Mišković 16, Atić 3 (7 skokova, 6 asistencija), Marjanović 9, Ašćerić 4, Čarapić, Miljenović 4, Simonović 23 (8 skokova), Cerovina, Macura, Tanasković 2, Stanić, Mesiček 11.

Cibona: Bilinovac 5, Rebec 3, Katić 22, Bundović 26, Vucić 1, Kovač, Novačić 3, Prkačin 2, Rozić 7, Ljubičić, Gibson 3, Ramljak 4.