Krila Krajine
Kula
VLZ: Hajduk – ŽAK 1:2
16.11.2009 Ž. Radivojević

Ne nazire se kraj krize šimanovačkog fudbala. I posle 16. prvenstvenog kola Hajduk je pri dnu tabele, sa skromnih 10 bodova i 5 postignutih golova. Protiv ŽAK-a iz Sombora domaćin je samo na trenutke prikazao igru dostojnu ranga u kojem se takmiči, a sve ostalo se svelo na stihijske napade, „preskakanje igre“. Svojevremeno najavljivan kao vanserijsko pojačanje, Mrdaković je i na ovoj utakmici bio bez koncentracije u odsudnim trenucima: šut preko gola. Gosti su poveli u 29. minutu: nakon izvedenog slobodnog udarca Bogunovića, lopta se odbila od jednog od odbrambenih igrač Hajduka i prevarila nesigurnog Vukašinovića. U 50. minutu, nakon prekršaja nad Mrdakovićem u kaznenom prostoru ŽAK-a, sudija Murselin iz Novog Sada pokazao je na „belu tačku“: Kelebuda je bio siguran izvodjač. Posle odličnog centaršuta Furtule u 66. minutu, na pravom mestu je bio Čuljak i to je bilo 1:2. Desetak minuta kasnije iskusni Vidaković nije iskoristio penal za goste iz Sombora.

Strelci: 0:1 Bogunović u 29, 1:1 Kelebuda u 50, 1:2 Čuljak u 67. minutu. Igralište: Hajduka. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Murselin (Novi Sad). Žuti kartoni: Skopljak, Mrdaković i Svilar (Hajduk), Pirić i Čuljak (ŽAK). Crveni karton: Svilar (Hajduk). Igrač utakmice: Goran Vidaković.