OFK Beograd
Sindjelić

PLS: Dinamo - Sloboda 1:0

13.11.2016 fksloboda.org

Nakon neverovatne serije od petnaest utakmica, Sloboda je osetila gorčinu poraza. U meču bez previše izglednih prilika Vranjanci su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Na slici: Idemo dalje! (iz arhive)

Utakmici je prisustvovalo 450 gledalaca, a u crveno-crnim dresovima Sloboda je nastupala u sledećem sastavu: Tasić, Miličić, Vidić, Petrović, Joksimović, Milanović (c), Jeremić, Vukmirović, Vujić, Nnamani, Đerić. Izmene: Nešović – Jeremić (51); Emeka – Milanović (85).

Slab ritam i puno grešaka obeležili su prvi period igre. Na nešto veće uzbuđenje čekalo se do 43. minuta, kada udarac glavom odlazi tik preko našeg gola.

U drugom delu nešto više fudbala. Vranjanci na startu pogađaju sopstvenu prečku, a lopta završava u korneru. U 57. minutu prekršaj za Rosonere na samoj ivici šesnaesterca. Đerić šutira jako, ali se akcija završava još jednim kornerom. Minuti u kojima je Sloboda imala inicijativu i priliku da prelomi meč zamenjeni su još jednom uspavankom. Uspavankom koju je nažalost prekinuo pobedonosni gol Dinama. Posle centaršuta lopta je u više navrata menjala vlasnika, da bi na kraju, posle udarca glavom, završila u mreži Tasića. Domaćin ubrzo dolazi do još jedne prilike, ali golman Slobode daje ekipi još par minuta nade. Do kraja rezultat ipak ostaje nepromenjen.

U subotu se završava polusezona, Sloboda igra svoj poslednji meč u Užicu 2016. Za pravi završetak jeseni biće potrebno da damo sve od sebe, iskoristimo svu energiju i dođemo do važne pobede pred dugu zimsku pauzu.