Prvi poraz novosađana

19.10.2013 fksloboda.org

Fudbaleri Slobode Point srušili su i posledni neporaženi tim Jelen superlige, ekipu Vojvodine. Recimo odmah apsolutno zasluženo i bez i jedne jedine reči zamerke. Igrači Slobode Point odmah su pokazali da nisu u Novi Sad došli da bi se branili, već da im je želja nerešen rezultat, a po mogućustvu i osvajanje čitavog plena. Gosti su pritiskali zadnju liniju odbrane domaćina, koji, opet, kao da nisu imali juče dovoljno energije i želje da pobede. Prve aplauze zabeležili smo u 12. minutu posle duplog pasa između Kaluđerovića i Škuletića, ali nije bilo opasnosti po gol Rankovića. U 19. minutu iz igre je zbog povrede morao da izađe reprezentativac Branislav Trajković, a na teren umesto njega je ušao Igor Đurić. Imali su gosti više loptu u posedu, ali do vođstva su prvi stigli fudbaleri iz Novog Sada. U 25. minutu iz kornera je centrirao Poletanović, stvorila se velika gužva u petercu Slobode, a najprisebniji i najsnalažljiviji je bio Andrija Kaluđerović i pogodio mrežu. Samo tri minuta kasnije zabeležili smo novi odličan udarac Kaluđerović sa preko 20 metara, ali je Ranković uz puno problema uspeo da otkloni ovu opasnost. Već u 33. minutu gosti su izjednačili preko Miloša Žeravice. On je dobio loptu u kaznenom prostoru, uspeo da reši duel jedan na jedan sa Jagošem Vukovićem i potom je usledio njegov šut u bliži ugao gola Mateja Delače. Poslednju šansu u prvom poluvremenu zabeležili smo u 34. minutu kada je sjajno šutirao Jagoš Vuković sa nekih 20 metara, ali je Ranković ovu loptu izbio preko prečke. Na početku drugog poluvremena sjajnu šansu imao je Kaluđerović. Posle kornera prvo je probao Vuković da savlada golmana Užičana, lopta je došla do centarfora Vojvodine, ali je on šutirao sa nekih 7-8 metara pored gola. Ponovo je Kaluđerović morao da bolje reaguje u 54. minutu, ali je i ovaj njegov šut završio van okvira gola Slobode Pointa.

Gosti su sve jasnije pokazivali nameru da osvoje tri boda u Novom Sadu, a u 68. minutu imali su sjajnu priliku kada je Pejović centrirao pred gol Vojvodine, a Lazar Jovanović skrenuo loptu koja je pogodila levu stativu. Usledili su prvi zvižduci na stadionu Karađorđe, ali oni nisu puno promenili u igri. U 76. minutu statična odbrana Vojvodine gledalo je kako Lazar Jovanović prima loptu na samo pet metara od gola i postiže drugi pogodak za Užičane. U finišu utakmice pokušali su crveno-beli da spasu što se spasti može ali nisu uspeli da i po drugi put savladaju Rankovića. U 86. minutu veliku priliku imao je Škuletić, ali je golman gostiju odlično reagovao. Isti igrači i isti ishod dogodili su se u 88. minutu, a do kraja su pokušali i Gaćinović i Škuletić ali se rzultat nije menjao.

Novo poglavlje. Prva pobeda protiv Voše. Vojvodina - Sloboda 1:2 (1:1) Piske i Sloboda nastavljaju da pišu istoriju. Pogocima Žeravice i Jovanovića, Sloboda nanela prvi poraz Novosađanima u ovom prvenstvu, i prvi put u svojoj istoriji savladala Novosađane. NOVI SAD: Stadion Karađore, gledalaca: 2.000, sudija: Sudija: Vukadinović (Beograd). Strelci: Kaluđerović u 25. za Vojvodinu, a Žeravica u 33. i Jovanović u 76. minutu za Slobodu Point. Žuti kartoni: Knežević, Žeravica i Jovanović (Sloboda Point). VOJVODINA: Delač 5, Radoja 5, Leković 5, Trajković (Đurić 5), Alivodić 5, Škuletić 6, Vranješ 5, Poletanović 6 (Gaćinović 6), Vuković 5, Vulićević 6, Kaluđerović 6 (Kosović 6). SLOBODA POINT: Ranković 7, Vasilić 7, Knežević 6, Pejović 8, Pilipović 7, Babić 6 (Purić), Okuno 7, Gojković 6, Žeravica 7 (Krstić), Tiago 7, Jovanović 7 (Dolmagić).