Jedinstvo Putevi
Polimlje

Metalac (K) - Sloboda (Č) 2:1

26.04.2008 G.Ćirović

Fudbaleri kraljevačkog Metalca morali su da proliju  mnogo znoja i da ulože dosta truda kako bi savladali borbenu ekipu Slobode iz Čačka. Prvu priliku za Kraljevčane propustio je Belopavlović u 6. minutu kada je iz izgledne pozicije glavom šutirao preko gola. U 17. minutu, gosti iz Čačka su ni krivi ni dužni došli u vođstvo. Pogodku je dosta kumovala neshvatljiva greška golmana Metalca Gavrilovića, kome je jedna lagana lopta volšebno iskliznula iz ruku. Poklon je iskoristio Ivanović, i gotovo iz mrtvog ugla zatresao nebranjenu mrežu. Do kraja prvog poluvremena domaćini su pokušali da stignu do izjednačenja, ali je golman Teofilović ukrotio šuteve Vinka Vlašića iz slobodnog udarca i  Jovanovića sa nekih desetak metara.
Sve do 70. minuta nije bilo apsolutno nikakvih uzbuđenja. Onda je Radoslav Vlašić sjajno izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je pogodila prečku i od zemlje se odbila u polje, ali je ostala dilema da li je tom prilikom prešla gol liniju. Samo četiri minuta kasnije, konačno gol za Metalac. Vukojičić je odlično prošao po desnoj strani,  u srcu šesnaesterca pronašao Barjaktarevića, koji je efektnim volej udarcem, kakav se retko viđa na našim terenima, loptu zakucao u same rašlje - 1:1. Isti igrač je u 85. minutu doneo potpuni preokret i postavio konačan rezultat. Rezervista Planić je dobro centrirao, a Barjaktarević bio najspretniji u gužvi koja se stvorila u  petercu gostiju.

Kraljevo, gledalaca: 200. Sudija: Sava Stefanović (Šabac) 7. Strelci: Barjaktarević u 74. i 85. minutu za Metalac, a Ivanović u 17. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Vasović (Metalac), Antonijević (Sloboda). Igrač utakmice: Barjaktarević

Metalac: Gavrilović 6, Ivanović 6, V.Vlašić 6 (Planić 6,5), Anđelković 6,5 R,Vlašić 6,5 Jovanović 5,5 (Vasović 6), Belopavlović 6,5 Sazdov 6, Vukojičić 7, Janićijević 6,5 (Mladenović -), Barjaktarević 7,5.
Sloboda: Teofilović 6,5, Ćendić 6, Pejica 6 (Nikolić -), Vidojević 6,5 Čolović 6, Veličković 5,5, Partaljević 6 (Milošević -), Antonijević 6 (Nikoluć -), Ivanović 6,5 Kovačević 6, Brajović 6.

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Metalac (K) Sloboda (Č)