Pobeda
Sloboda (Č)

Metalac (K) - Vujić voda 2:1

02.04.2008 G.Ćirović

U borbenoj, pravoj prvenstvenoj utakmici na stadionu pored kraljevačke Ložionice, Metalac je boljom igrom u drugih 45 minuta zasluženo savladao tvrdu ekipu Vujić Vode i upisao nova tri boda. Posle početnog ispitivanja snaga, gosti iz Valjeva su iz jedine ozbiljnije akcije na celom meču došli u vođstvo. Statičnost domaćih defanzivaca u 14. minutu odlično je iskoristio robusni Savić i manirom iskusnog strelca savladao nesigurnog golmana Milenkovića. Samo dva minuta kasnije, Metalac je propustio priliku da izjednači. Na jednu odbijenu loptu natrčao je Sazdov, ali je njegov snažan šut sa ivice šesnaesterca završio pored leve stative.
Ulaskom Vasovića na početku drugog poluvremena, Kraljevčani su zaigrali organizovanije i konkretnije u napadu. Inicijativa se igračima u plavim dresovima isplatila već u 48. minutu. Belopavlović se najbolje snašao u kaznenom prostoru i sa desetak metara zakucao loptu iza Đurićevih leđa - 1:1.
Napadao je Metalac, ali je teško dolazio do prilike da ugrozi gol Valjevaca. U 79. minutu - trenutak odluke. Vukojičić je odlično prošao po desnoj strani, silovito ušao u šesnaesterac, pa defanzivcu gostiju Raičeviću nije preostalo ništa drugo nego da ga zaustavi na nepropisan način. Siguran realizator najstrože kazne bio je Radosav Vlašić.

Kraljevo, stadion pored Ložionice, gledalaca: 250. Sudija: Dušan Milojević (Sm.Palanka) 6,5. Strelci: Belopavlović u 48. i R.Vlašić (penal) u 79. minutu za Metalac, a Savić u 14. minutu za Vujić Vodu. Žuti kartoni: Vukojičić, Janićijević (Metalac), Đurić, Đukić, Raičević, Mutapović (Vujić Voda). Igrač utakmice: Belopavlović (Metalac)