Uspela generalka obrenovačkog srpskoligaša

Detalj sa meča Radnički - Studentski grad (foto: arhiva kluba)

Generalka između Radničkog i Studentskog grada bila je borbena, i više je ličila na pravu prvenstvenu utakmicu sa dosta duela, obe ekipe ušle su u meč spuštenog garda. U prvom poluvremenu gosti nešto konkretniji i opasniji po gol, u nekoliko navrata istakao se Jovanić koji je dobrim postavljanjem osujetio nalete "studenata".

Na poluvremenu Jovanića, Savića, Markovića i Pantazisa zamenili su: Jadranin, Filipović, Radojević i Markoski a nešto kasnije Milunovića Ristovski. Početkom drugog poluvremena inicijativa i bolja igra gostiju se isplatila i u 50. minutu stižu do zasluženog vođstva. Ilić je pratio centaršut i sa pet metara nije mu bilo teško da savlada nemoćnog Jadranina za 0:1.

Trgla se ekipa Radničkog posle vođstva gostiju preuzela inicijativu i posed a to se isplatilo u 64. minutu, posle prekršaja gostujućih igrača loptu je namestio Petrović sa 18 metara iskosa pogodio pored živog zida donji desni ugao nemoćnog Bojovića za izjednačenje. Nastavio je domaćin u istom ritmu i posle odlične akcije Ristovskog, majstorski je gurnuo loptu do levog beka Radojevića koji je idealnim centaršutem pronašao Bojića kojem nije bilo teško da savlada Bojovića za preokret i pobedu u poslednkoj proveri pred nastavak prvenstva. Do kraja utakmice nekoliko šansi na obe strane ali je rezultat ostao nepromenjen.

Radnički je završio pripremni period i na šest utakmica ostvario četiri  pobede i po jedan poraz i nerešenu utakmicu. Pobedili su Mladi radnik (2:0), Budućnost Krušik (3:1) Podunavac (3:0) Studentski grad (2:1), igrali nerešeno sa  Borcem iz Sakula (1:1), i doživeli poraz od OFK Žarkova (1:3).

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva u Srpskoj ligi, Beograd, Radnički će ugostiti Zvezdaru.

Crvena zvezda : Radnički (O)