Spektakl na otvaranju novog stadiona Steaue

Novi prelepi stadion slavne Steaue je otvoren! Utakmicom između domaćina i OFK Beograda fudbaleri i navijači Steaue i zvanično su dobili svoj novi fudbalski dom izgrađen na mestu starog kog je takođe otvorio OFK Beograd 1974. godine.

Viđen je pravi spektakl i prelepa slika sa celog događaja ostaće u večnom sećanju.

Na stadionu je bilo prisutno oko 13 hiljada gledalaca jer je zbog kovid-mera za gledaoce bilo dozvoljeno samo 50 posto kapaciteta tribina. Navijači Steaue su tokom cele utakmice gromoglasnom podrškom i koreografijama nosili igrače na terenu.

OFK Beograd je takođe imao podršku svojih pristalica kojima na stotine kilometara nisu predstavljale problem. Uželeli su se da ponovo gledaju svog velikana na internacionalnoj utakmici.

Sama utakmica, u koju su plavo-beli igrači ušli posle 9 dana priprema, imala je jak tempo, kao da se nije radilo o ceremonijalnoj utakmici, a viđena su dva različita poluvremena. U prvom periodu igre, kada su u gostujućem timu bili iskusniji igrači, viđena je sasvim izjednačena igra sa napadima na obe strane, da bi u nastavku igre mesto u plavo-belom timu zauzeli mladi momci među kojima je bilo i kadeta, čiji je prosek godina bio jedva 19.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, sa nešto više šansi domaćih, da bi u drugom periodu igre plavo-beli dečaci čak šest puta vadili loptu iz svoje mreže. Steaua - OFK Beograd 6-0 (0-0).

OFK Beograd: Jevtić, Zlatković, Janković, Pantić, Maksić, Nedeljković, Božić, Kilibarda, Ratković, Ugrica, Mikan. U nastavku igre nastupili su: Milić, Marić, Petković, Radinović, Veselji, Popović, Ivaniš, Radman, Vučić, Simović, Preradović i Đorđev.

Nakon meča Steaua je na scenski sjajnim načinom obeležila 35 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona i još jednom se zahvalila svojim legendarnim igračima predvođenim Lakatušem, Dukadamom, Belodedićem, Picurkom...

Domaćinu se još jednom zahvaljujemo na prelepom gostoprimstvu i čestitamo im na novom fudbalskom zdanju!

Radnički (O) 0 : 1 Radnički (NB)
Studentski grad 3 : 3 Leštane
Mladenovac 0 : 1 Stepojevac Vaga
Jedinstvo 1 : 1 Sremčica
Sinđelić 4 : 0 BSK 1925
Lokomotiva 3 : 0 Crvena zvezda
Brodarac 1 : 0 BASK
GSP Polet Dorćol 2 : 4 OFK Beograd